Cyklotoulky

Hattrick Kožárové zajistil Slavii vítězný vstup do Ligy mistryň. Sparta padla na Islandu

S lehkostí sobě vlastní otevřely nový ročník Ligy mistryň fotbalistky Slavie. V úvodním střetnutí 1. kola zdolaly ve Skotsku Hibernian 4:1 zejména díky hattricku Terezy Kožárové. Úřadující české šampionky ze Sparty naopak na Islandu neudržely vedení a podlehly Breidabliku 2:3. Sešívané čeká odveta ve středu 25. září, jejich rivalky z hlavního města nastoupí doma o den později.

Tereza Kožárová ze Slavie v utkání Ligy mistryň
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Slavia nezačala v Edinburghu vůbec dobře a už ve 3. minutě inkasovala gól od Hunterové. Hostující tým nicméně ještě před poločasem skóre otočil, když se mezi 36. a 42. minutou dvakrát trefila Kožárová a jednou Jarchovská. Hibernian už se na odpověď nezmohl, navíc čtvrt hodiny před koncem útočnice Kožárová zkompletovala hattrick.

Spartu poslala ve 3. minutě do vedení Burkenroadová. Breidablik sice brzy odpověděl Thorvaldsdóttirovou, ale poté se ve 36. minutě opět prosadila Burkenroadová. Pražanky však nezvládly závěr. Nejprve svou druhou brankou srovnala Thorvaldsdóttirová v 78. minutě a krátce nato dokonala obrat Islanďanek Vilhjálmsdóttirová.