Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Hašek vzal na přípravu s Belgií navrátilce Štajnera a Sivoka

Praha - Útočník Hannoveru Jiří Štajner a obránce Besiktase Istanbul Tomáš Sivok se po delší době objevili v nominaci české fotbalové reprezentace na přípravný duel s Belgií, který se v Teplicích uskuteční ve středu 12. srpna. Nový trenér národního mužstva a zároveň svazový předseda Ivan Hašek na zápas s Belgií pozval i útočníky Milana Baroše a Václava Svěrkoše. Ti byli bývalým svazovým vedením vyřazeni z reprezentace za účast na večírku po jarní kvalifikaci se Slovenskem.

Trenéra naopak mrzí, že proti Belgii nemůže nasadit Tomáše Rosického. Ten se sice nedávno po roce a půl vrátil do sestavy Arsenalu, ale nyní jej zbrzdilo zranění stehenního svalu. "Po tak dlouhé pauze bývá normální, že se něco takového stane. Hlavní je, že drží ta operovaná šlacha pod kolenem. Tohle není zdaleka tak vážné a věřím v jeho účast už v kvalifikačním zápase na Slovensku," řekl Hašek.

Reprezentační trenér zároveň potvrdil, že 5. září do bitvy v Bratislavě se Slovenskem, které nyní má před českým týmem v čele skupiny už sedmibodový náskok, nasadí útočníka ruské Samary Jana Kollera. Ten v reprezentaci skončil po loňském mistrovství Evropy, ale nyní prý hodlá národnímu týmu znovu pomoci. "Honza přislíbil, že bude k dispozici, pokud bude zdravotně v pořádku," uvedl Hašek.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s Ladislavem Vízkem a Vlastimilem Vláškem

Úplnou utopií ale podle něj není ani možný senzační návrat Pavla Nedvěda. Ten sice na konci května skončil v Juventusu Turín a podle všeho i s celou kariérou, ovšem v posledních dnech si pohrává s myšlenkou na návrat. "Pokud bude Pavel pokračovat, je připraven nastoupit za národní mužstvo," prohlásil Hašek.

Trenér národního týmu zatím nominoval 19 hráčů

Velký návrat zažívá Štajner, který naposledy oblékl reprezentační dres v září před třemi lety. Rok se v reprezentaci neobjevil ani Sivok. "Štajner měl výborné jaro, může nám pomoci na místě Libora Sionka, který měl teď zdravotní potíže. Tomáš Sivok zase byl jednou z hlavních postav Besiktase při tažení za double," vysvětlil Hašek. Nevyloučil, že před zápasem s Belgií ještě povolá někoho z náhradníků.

Reprezentanti se sejdou v pondělí v Praze. Z hotelu Praha vzápětí vyrazí do Teplic, kde se ve středu na tamních Stínadlech poměří s Belgičany. Zápas Čechům poslouží jako generálka na podzimní klíčové duely světové kvalifikace, v níž zatím zaostávají za postupovými příčkami.

Nominace fotbalové reprezentace na přípravný zápas s Belgií:

Brankáři: Petr Čech, Jaroslav Drobný

Obránci: Jan Šimůnek, Tomáš Sivok, Zdeněk Grygera, Marek Jankulovski, Michal Kadlec, Zdeněk Pospěch, David Rozehnal, Roman Hubník

Záložníci: David Jarolím, Daniel Pudil, Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman, Jan Polák

Útočníci: Milan Baroš, Jiří Štajner, Tomáš Necid, Václav Svěrkoš

Jan Koller
zdroj: AP autor: Anja Niedringhaus
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy