Následuje
MS 2020 Německo

Hašek se možná pojede podívat do Rakouska na Rosického

Praha - Trenéra fotbalové reprezentace Ivana Haška o víkendu potěšil návrat Tomáše Rosického na trávník po vleklých zdravotních problémech. Právě na uzdraveného kapitána národního týmu se přitom nyní možná zaměří i nejbližší pozorovatelská mise nového kouče a jeho spolupracovníků. Arsenal totiž čeká přípravný kemp v Rakousku a během něj tři přípravné zápasy - 21. července s týmem SC Columbia, o šest dnů později proti maďarskému celku Szombathely a 29. července zakončí sérii soubojem proti Hannoveru.

Haškovi udělalo velkou radost, že se Rosický dal dohromady právě včas před rozhodujícími bitvami o účast na mistrovství světa. "Všichni, kdo mají rádi u nás fotbal, musí být rádi, že už trénuje naplno. Teď je ale potřeba, aby měl klid na práci a na pořádnou přípravu," řekl novinářům po dnešním představení nového partnera domácí pohárové soutěže svazový šéf a reprezentační trenér v jedné osobě.

Stejně jako další hráče ze širší nominace jej prý bude sledovat, nevyloučil ani, že Rosický bude pod dohledem už na soustředění v Rakousku. "Je možné, že se osobně spojím i s trenérem Wengerem, abych s ním konzultoval budoucí kroky ohledně Tomáše," připustil Hašek, kterého s Wengerem pojí osobní přátelství od doby, kdy hrával ve Štrasburku.

Reakce Ivana Haška

Koller, Jarošík, Jiránek i Kováč chtějí reprezentovat

Ivan Hašek navíc už včera přivezl z Moskvy potešitelnou zprávu. Na vlastní oči sledoval utkání ruské ligy mezi Spartakem Moskva a Samarou, v němž nastoupili tři čeští fotbalisté Jan Koller, Jiří Jarošík a Martin Jiránek. Všichni podali velmi dobré výkony a po utkání navíc včetně Radoslava Kováče potvrdili svoji chuť znovu reprezentovat.

Hašek v roli reprezentačního kouče vyrazil na první sledovací misi a s tím, co viděl, musel být spokojen. "Všichni tři hráči patřili k nejlepším na hřišti. Je fajn vidět, že na jedné straně nastoupí jeden český hráč jako kapitán velkého klubu a na druhé straně jsou dva Češi klíčovými postavami," pochvaloval si trenér.

"Všichni mi potvrdili, že jsou připraveni reprezentovat, a proto jsou také v širší nominaci pro nejbližší zápas proti Belgii," uvedl kouč národního týmu.

Jan Koller
zdroj: AP autor: Anja Niedringhaus
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy