Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hašek nahradí na lavičce Vlašimi Petrželu

Praha - Novým trenérem fotbalistů druholigové Vlašimi se stane Martin Hašek. Dosavadní kouč mládeže Sparty ve funkci nahradí Vlastimila Petrželu, který zamířil do Baníku Ostrava.

Martin Hašek
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Od 4. ledna mám nastoupit jako trenér ve Vlašimi, kde se Sparta domluvila na dlouhodobé spolupráci a já jsem toho součástí," řekl Hašek v rámci Silvestrovského derby.

Šestačtyřicetiletý bývalý reprezentant se trénování věnuje již osm let. Z toho většinu času působil ve Spartě, kde strávil také velkou část hráčské kariéry. Odskočil si jen do druholigových celků Sokolova a Pardubic, kde v roce 2014 rovněž pracoval na rozvoji hráčů z rezervy Sparty, která je do Pardubic posílala na hostování. Nyní bude podobnou roli zastávat ve Vlašimi, kde povede i svého syna Martina.

"Budu se samozřejmě soustředit hlavně na to, aby tým Vlašimi měl co nejlepší výkony. Součástí práce ale také je cílené posouvání výkonnosti hráčů Sparty, kteří už přesáhnou kvalitou mládežnické týmy, ale směrem k A-týmu ještě budou mít mezeru. Ta spolupráce ale musí být výhodná vzájemně, aby byli spokojeni jak ve Vlašimi, tak na Spartě," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy