Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hašek bude trénovat v Saúdské Arábii fotbalisty klubu Al Hilál

Rijád – Bývalý předseda Fotbalové asociace ČR Ivan Hašek byl jmenován novým trenérem saúdskoarabského klubu Al Hilál. Ve funkci nahradil odvolaného Němce Thomase Dolla. S klubem podepsal v sobotu smlouvu, trenérské role by se měl ujmout začátkem února. Klub o tom informoval na svém webu.

Ivan Hašek
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Osmačtyřicetiletý Hašek tak bude pokračovat v práci na Blízkém východě. Po červnovém nečekaném konci v roli předsedy českého fotbalu se vrátil do Al Ahlí ve Spojených arabských emirátech, kde působil již v letech 2007–2009. V listopadu ho však vedení klubu odvolalo.

Nyní se pokusí pozvednout Al Hilál, který z posledních šesti zápasů vytěžil jen sedm bodů a z čela tabulky se propadl na čtvrté místo. Kvůli tomu vedení klubu odvolalo Dolla. Al Hilál nyní ztrácí pět bodů na vedoucí celek Al Ahlí Džidda, který vede jiný český kouč Karel Jarolím.

Al Hilál vyhrál saúdskoarabskou ligu v posledních dvou sezonách a celkově třináctkrát v historii. Mezi největší hvězdy klubu patří marocký reprezentant Jusúf El Arabi, hostující z Caen, a švédský veterán Christian Wilhelmsson.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy