Následuje
FIS magazín SP

Hareide: Eriksen patří momentálně mezi nejlepší hráče na světě

Jen slova chvály měl dánský reprezentační trenér Aage Hareide pro Christiana Eriksena. Pětadvacetiletý záložník anglického Tottenhamu rozhodl hattrickem odvetu baráže o mistrovství světa proti Irsku (5:1) a podle Hareideho patří momentálně mezi nejlepší hráče na světě.

Christian Eriksen
zdroj: Reuters autor: Clodagh Kilcoyne

"Každý účastník mistrovství světa má nějakou hvězdu a Christian ukázal, že my také. Patří rozhodně do desítky nejlepších hráčů na světě. Na své pozici je to jeden z nejlepších hráčů v Evropě. Ukázal to i (v Lize mistrů) proti Realu Madrid," uvedl Hareide po vítězství 5:1 v Dublinu.

Pětadvacetiletý záložník je v národním týmu mimořádně produktivní. V posledních 15 zápasech nastřílel 15 branek a byl hlavní postavou týmu v kvalifikaci.

V kvalifikační skupině skóroval osmkrát, další tři branky přidal v baráži. Více branek v kvalifikaci nastříleli jen kanonýři Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo a Romelu Lukaku.

"Christian byl fantastický. S míčem je vždy neuvěřitelný, ale také tvrdě bojuje pro tým a všechny inspiruje. On rozhodl naši baráž s Irskem," dodal Hareide.

Eriksen vidí za svou produktivitou fakt, že v pětadvaceti letech již fotbalově dospěl a umí lépe vyhodnocovat situace na hřišti.

"Mentálně jsem vyrostl. Teď více střílím, než přihrávám. Myslím více jako útočník. Pomáhá mi k tomu i filozofie našeho trenéra, který mi dává svobodu," připustil.

Těží také z průpravy, kterou dostal od nizozemské legendy Dennise Bergkampa během angažmá v Ajaxu Amsterdam.

"Během prvního roku v Ajaxu (2010) jsem měl několik tréninků s Dennisem Bergkampem a Wimem Jonkem. Na Dennisovi bylo stále vidět charisma a sebevědomí s míčem. Vždy věděl, jak má provést první dotyk, aby dostal míč tam, kam chce. Hodně jsem se toho od něj naučil," prohlásil Eriksen, který táhne Tottenham spolu s Harrym Kanem a Dele Allim.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy