Následuje
Olympijský magazín

Haindlová nebude kandidovat do čela FAČR, nezískala potřebnou podporu

Praha - Znovu po čtyřech letech zvažovala Markéta Haindlová kandidaturu na předsedkyni Fotbalové asociace ČR. Podobně jako v roce 2013, kdy také na poslední chvíli musela z boje o nejvyšší fotbalový post těsně před uzávěrkou kandidatur odstoupit, nezískala předsedkyně České asociace fotbalových hráčů dostatečnou podporu. Zatím jediným oficiálním kandidátem na předsedu je zadržený Miroslav Pelta. O kandidatuře uvažuje současný místopředseda FAČR Roman Berbr.

Markéta Haindlová
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav

Dvaatřicetiletá právnička, která se zaměřuje na sportovní právo a ve FAČR dříve vedla odvolací a revizní komisi, o kandidatuře začala uvažovat ihned poté, co minulý týden policie zadržela Peltu. Současný šéf asociace byl obviněn v případu možného zneužití dotací z ministerstva školství a nyní je ve vazbě.

V úterý Haindlová uvedla, že je připravena kandidovat, aby mělo současné vedení opozici. Potřebovala však získat podporu buď tří krajských svazů, nebo sedmi okresních svazů, nebo deseti klubů od první ligy až po divize.

Haindlová: Pro člověka mimo systém je těžké se do vedení fotbalu dostat

"O kandidatuře se definitivně rozhodnu podle reakcí z fotbalového prostředí. Když ucítím podporu, tak do toho půjdu. Když ale uvidím, že tam převládá strach a nejistota, tak do toho nepůjdu," řekla v úterý. Nakonec se rozhodla, že do boje nepůjde.

Ve středu jednali majitelé prvoligových klubů a shodli se, že se pokusí dohodnout s Berbrem na společném kandidátovi. Podle médií by jím mohl být místopředseda komise rozhodčích Petr Mlsna. Dalším adeptem je generální ředitel společnosti STES, která se stará o marketing FAČR, Martin Malík, jenž si podle informací Aktuálně.cz již vyřídil členství v FAČR.

Ve hře je také bývalý generální sekretář FAČR a mezinárodní sekretář Petr Fousek, který ukázal své organizační schopnosti jako šéf pořadatelského týmu mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2015 a také má dobré kontakty na UEFA a FIFA.

Podle vyjádření pro Právo uvažuje o kandidatuře také Libor Duba, ředitel společnosti Ondrášovka, která dlouhodobě sponzoruje český fotbal hlavně na regionální úrovni.

Uzávěrka kandidatur je v pátek. Vedení FAČR má v odpoledních hodinách tiskovou konferenci, na které by mohlo kandidáty oznámit.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy