Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Hádka se sudím přišla Levého draho. Dostal pokutu a dva zápasy nesmí na lavičku

Praha – Dva zápasy nesmí na lavičku Slovácka trenér Stanislav Levý. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) kouče potrestala za nesportovní chování v sobotním utkání s Jabloncem (0:0). Navíc musí zaplatit 25 tisíc korun.

Fotbalový trenér Stanislav Levý
zdroj: isifa/Lidové noviny autor: Hynek Glos

Levý se po vyloučení záložníka Slovácka Vlastimila Daníčka v 72. minutě pustil do výměny názorů s hlavním rozhodčím Jiřím Houdkem, který ho následně vykázal na tribunu. Osmapadesátiletý trenér kvůli tomu nebude moci vést mužstvo z Uherského Hradiště v sobotním duelu na hřišti Bohemians 1905 a poté doma s Brnem.

Disciplinární komise ale zároveň na základě protestu Slovácka nezahájila řízení s Daníčkem a nebude ho za červenou kartou proti Jablonci trestat dodatečným zákazem činnosti. Podle stanoviska Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR totiž Houdek vyloučil Daníčka neoprávněně a měl mu udělit pouze žlutou kartu.

Fastav Zlín dostal pokutu 100 tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu v podzimních domácích utkáních se Slavií (0:4) a Duklou (0:1). Disciplinárka zastavila řízení s vršovickým klubem kvůli chování jeho fanoušků ve Zlíně, ale bude se zabývat výtržnostmi slávistických příznivců a použitím pyrotechniky v sobotním domácím duelu s Jihlavou (2:0).

Za čtvrtou žlutou kartu v sezoně si standardně jednou nezahrají Ekvádorec Augusto Batioja z Jihlavy, Tomáš Přikryl z Mladé Boleslavi a jihlavský David Štěpánek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy