Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wanda Diamond League 2020 Monako

Gullit se stal novým asistentem reprezentačního trenéra Nizozemska

Amsterdam - Ruud Gullit se stal podle očekávání novým asistentem hlavního trenéra nizozemské reprezentace Dannyho Blinda. Třiapadesátiletý bývalý středopolař, který v roce 1988 získal s "Tulipány" titul mistrů Evropy, nahradí na pozici asistenta Dicka Advocaata, jenž nedávno zamířil do tureckého Fenerbahce Istanbul.

Ruud Gullit
zdroj: ČTK/TASS autor: Uzakov Sergei

"Blind se mě zeptal, jestli bych měl zájem. Cítím, že mohu být pro tým přidanou hodnotou. Blind mi dal volnost jak na tréninku, tak na lavičce, abych přinesl své nápady. Samozřejmě konečná odpovědnost za tým spočívá na hlavním trenérovi," řekl Gullit nizozemským médiím.

Zatím by měl podepsat smlouvu do světového šampionátu v roce 2018 v Rusku, kam se Nizozemsko pokusí dostat po blamáži v uplynulé evropské kvalifikaci a překvapivé neúčasti na červnovém závěrečném turnaji ve Francii.

Gullit trénoval naposledy v roce 2011 v ruské lize Těrek Groznyj, kde byl po čtyřech měsících odvolán. Bývalá opora reprezentace s 66 starty za národní A-tým koučovala také v Chelsea, Newcastlu, Feyenoordu Rotterdam a Los Angeles Galaxy.

Je nám líto, video expirovalo.
Gullit bude asistentem u nizozemské reprezentace
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy