Guerrero hattrickem skolil Bolívii a poslal na Copě Peru do semifinále

Temuco (Chile) – Ve one man show Paola Guerrera se změnilo čtvrtfinále Copy Américy mezi Peru a Bolívií. Peruánský útočník třemi góly zajistil triumf svého týmu v poměru 3:1 a třetí celek z před čtyř let se o postup do finále utká s pořádajícím Chile.

Peruánec Paolo Guerrero
zdroj: ČTK/EFE autor: Felipe Trueba

Peru nastoupilo do zápasu poprvé na turnaji Copa América s hvězdným útokem, v němž byli vedle Guerrera ještě Claudio Pizarro z Bayernu Mnichov a Jefferson Farfán ze Schalke. Aktivita se Peruáncům vyplatila a díky slepeným gólům ze 20. a 23. minuty jim Guerrero zajistil dvougólové vedení.

Jednatřicetiletý útočník, jenž v letech 20042012 hrál německou ligu za Bayern a Hamburk, zkompletoval v 74. minutě hattrick. "Stále se zlepšujeme. Moc lidí nám před turnajem nevěřilo, ale znovu jsme dokázali, že jsme dobrý tým," řekl Guerrero, jenž dosud na turnaji neskóroval.

Čestný úspěch Bolívie zaznamenal v 84. minutě z penalty Marcelo Moreno.

Semifinále mezi Peru a Chile se bude hrát v pondělí. O den později se o postup do finále střetnou vítězové čtvrtfinálových duelů Brazílie - Paraguay a Argentina - Kolumbie.