Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Griezmann míří do Barcelony, Atlético se proti jejímu postupu ohradilo

První letní přestupová bomba je podle španělského tisku na spadnutí. Hvězdný francouzský útočník Antoine Griezmann má blízko přestupu z Atlética Madrid do Barcelony, která hodlá vyplatit přestupní klauzuli 100 milionů eur. Atlético je ale z postupu katalánského velkoklubu naštvané.

Slavící Antoine Griezmann z Atlética Madrid
zdroj: REUTERS autor: Juan Medina

O letním Griezmannově odchodu na Camp Nou se spekuluje už delší dobu a jednání podle všeho postoupila do konečné fáze. Prezident Barcelony José Maria Bartomeu se v pondělí sešel s hráčovým agentem a sdělil, že je jeho klub připraven vykoupit Griezmanna ze smlouvy platné do roku 2022.

Atlético chování bohatších rivalů rozzlobilo. "Už jsme z toho přístupu Barcelony otrávení. Mluvit o budoucnosti hráče s platným kontraktem jen pár dnů před finále Evropské ligy ukazuje naprostý nedostatek respektu k Atléticu Madrid a jeho fanouškům," uvedl na klubovém webu šéf madridského celku Miguel Ángel Gil Marín.

Atlético je v tabulce španělské ligy druhé za již jistým mistrem Barcelonou a za týden ho čeká finále Evropské ligy proti Marseille. "Už jsme Barceloně řekli před několika měsíci, že Griezmann není na prodej a nebudeme vyjednávat. Dal jsem Bartomeuovi najevo, že jeho nevhodné chování ohrožuje integritu soutěže, protože jsme bojovali o titul a Barcelona naháněla jednoho z nejdůležitějších hráčů našeho týmu," dodal Gil Marín.

Griezmann hraje za Atlético od roku 2014, kdy přišel ze San Sebastianu. Nejlepší střelec předloňského mistrovství Evropy by měl patřit k největším hvězdám blížícího se světového šampionátu v Rusku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy