Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Gólům Razgradu jsme mohli předejít, lituje trenér Plzně

Sofia - Trenér fotbalistů Viktorie Plzeň Roman Pivarník byl po úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Razgradu (0:2) zklamaný. Především proto, že podle něj šlo oběma inkasovaným brankám předejít. Devětačtyřicetiletý kouč vzhledem k síle bulharského šampiona očekává i mimořádně těžkou domácí odvetu.

Trenér Plzně Roman Pivarník
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Samozřejmě to pro nás není moc dobré, 0:2 je složitý výsledek. Je škoda, že jsme nedokázali dát kontaktní gól a byly to situace, které jsme si měli pohlídat," řekl Pivarník po zápase.

Razgrad rozhodl o svém vítězství v Sofii až ve druhém poločase, kdy skórovali Cosmin Moti z penalty po faulu kapitána Romana Hubníka a Virgil Misidjan. "Potvrdilo se vše, o čem jsme se bavili. To mužstvo je velmi silné na míči, v kolmých přihrávkách a v kontrech. Upozorňoval jsem na to, že chodí do šestnáctky, kde je třeba hráče vytlačovat a nefaulovat. Bohužel jsme udělali zbytečnou penaltu a při druhé situaci byla sice krásná přihrávka za obranu, ale jsou to věci, které se dají řešit," konstatoval Pivarník.

Trenér Plzně Roman Pivarník:

"S takovým mužstvem se hráči málokdy v Čechách střetávají. Jsou individuálně přichystaní, umí jeden na jednoho a všichni jsou rychlí. Každá nekompaktnost je problém."

Plzni nešla ani ofenziva. "Není jednoduché hrát, když musíte udržet kompaktnost i hloubku v poli. Zdvojování těchto hráčů něco stojí a pak chybějí síly dopředu. Ale měli jsme dvě možnosti, které jsme mohli využít. Třeba Dan Kolář to mohl v závěru trefit lépe," upozornil trenér na střelu z hranice vápna, které plzeňský hráč nedokázal dát dostatečnou razanci.

Před úterní odvetou se obává i protiútoků Ludogorce, jehož hráči Viktorii technicky i rychlostně převyšovali. "Pokusíme se to v domácím zápase zvládnout, i když samozřejmě víme, že Razgrad je silný jak do kontrů, tak do postupného útoku. O to složitější to bude," prohlásil Pivarník.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy