Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Gólman Laštůvka zřejmě přestoupí do Dněpropetrovsku

Dněpropetrovsk (Ukrajina) - Novým působištěm fotbalového brankáře Jana Laštůvky by se už brzy mohl stát Dněpr Dněpropetrovsk. Sedmadvacetiletý gólman Šachtaru Doněck, který v minulé sezoně hostoval ve West Hamu, s klubem jedná o podmínkách smlouvy. Dohoda je podle všeho na spadnutí. Bývalý reprezentant do 21 let dnes s vedením Dněpru jednal přímo v Dněpropetrovsku. "Dolaďujeme podmínky kontraktu, je to na dobré cestě. V úterý možná bude jasno," řekl Laštůvka.

Fotbalový gólman Jan Laštůvka
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Ze všech letních nabídek, které bývalý brankář Baníku Ostrava měl, tak možná vyhraje ta nejméně očekávaná. Zájem měly také Lille, nováček francouzské ligy Boulogne, nizozemský Heerenveen nebo řecká Larisa. Pokaždé však bylo ve hře roční hostování. "Po těch už jsem se nachodil dost. Rád bych se usadil na jednom místě, měl větší jistotu," podotkl Laštůvka.

Laštůvka si zkusil i Ligu mistrů

Ambiciózní Dněpr, konkurent ukrajinských gigantů Šachtaru a Dynama Kyjev, je podle všeho ochoten vyplatit i odstupné, jež vítěz posledního ročníku Poháru UEFA žádá, a českého gólmana vykoupit z dvouleté smlouvy. Právě na tom v minulosti jednání o Laštůvkově přestupu pokaždé ztroskotala. V zákulisí se spekuluje o částce mezi dvěma a třemi miliony eur. 

Karvinský rodák v Doněcku působí od roku 2004. Se Šachtarem dvakrát vyhrál ukrajinskou ligu, zachytal si i v Lize mistrů, pak ale vypadl ze sestavy kvůli povinnému nasazování čtyř ukrajinských hráčů. Od roku 2006 Laštůvka putoval po hostováních: rok strávil ve Fulhamu, další sezonu v Bochumi a naposledy byl ve službách londýnského West Hamu, kde však v lize neodchytal ani zápas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy