Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Gecov: Anglický fotbal je návykový

Praha – Dva měsíce od svého vysněného přestupu do anglického Fulhamu se fotbalista Marcel Gecov dočkal premiérového startu v soutěžním utkání v dresu londýnského klubu. Třiadvacetiletý záložník byl na svůj debut hodně natěšený a stejně tak jej nadchla i premiéra, kterou si odbyl rovnou proti věhlasné Chelsea ve středečním utkání Ligového poháru.

Marcel Gecov
zdroj: isifa/EPA autor: Henning Bagger

Gecova sice zarmoutilo vyřazení po penaltovém rozstřelu, ale i tak svůj první zápas za Fulham považuje za jeden z nejsilnějších životních zážitků. "Musím říct, že jsem asi v kariéře nepoznal moc hezčích věcí. Atmosféra a prostředí musí každého okouzlit. Když jsme šli v sedmdesáté minutě kopat roh a naši fanoušci nás hnali dopředu, tak jsem si říkal, ať ta chvíle nekončí," popisoval Gecov.

"Je to fakt docela návyková věc, tohle asi nemůže nikdy nikomu zevšednět. Byl bych šťastný, kdybych šancí dostával pořád víc. Ale musím se na to dívat realisticky. Tým je nabitý, na šanci čeká hodně kluků," řekl. Do Fulhamu přišel v červenci z Liberce, ale při čekání na svůj debut musel být trpělivý. V prvních pěti ligových zápasech zatím seděl jen na lavičce náhradníků, stejně jako při všech devíti duelech v Evropské lize. Až ve středu přišla jeho chvíle.

"Jasně, čekání bylo docela dlouhé, ale určitě to nebylo tak, že bych tím byl nějak frustrovaný. Staral jsem se jen o to, abych odváděl dobrou práci na tréninku, často se mnou mluvil i trenér. Vysvětloval mně, jaká je situace, že šance přijde," poznamenal odchovanec pražské Slavie. "Je fakt, že kdyby se moje premiéra oddalovala, možná by to pro mě bylo horší. Teď jsem šťastný, že to mám za sebou," uvedl Gecov. Sám si asi nemohl při debutu přát prestižnější zápas než proti městskému rivalovi Chelsea, byť nešlo o ligový duel.

"To jsem neřešil, poháry jsou v Anglii brané na stejnou váhu," podotkl Gecov, který si užíval, když se na hřišti v přímých soubojích postavil hvězdám Terrymu, Lampardovi nebo parťákovi z reprezentace Petru Čechovi, který však kvůli zranění hlavy odchytal jen první poločas. "Člověk při tom zápasovém šrumci ani moc nestačí řešit, kdo stojí proti němu. Šel jsem si to užít, nechtěl jsem se tím stresovat. Ale stejně jsem rád, že Chelsea nasadila i takové borce a mohl jsem si proti nim zahrát," řekl Gecov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy