Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Gebre Selassie přestupuje do Brém

Praha - Český fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie přestoupí z Liberce do Werderu Brémy, kde se domluvil na čtyřleté smlouvě. Odchod pětadvacetiletého pravého beka potvrdil jeho agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest a také oba kluby. Definitivně bude přestup dokončen po zdravotní prohlídce, která je naplánována na úterý.

Theo Gebre Selassie
zdroj: ČTK/AP autor: Jon Super

"Konkrétní zájem projevilo několik klubů už před odjezdem na mistrovství Evropy, další se pochopitelně přidávaly ještě v jeho průběhu. S Werderem jsme byli ale v kontaktu už před turnajem a je to podle mého přesvědčení pro Thea ideální volba pro jeho budoucnost," řekl Gebre Selassieho agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Gebre Selassie se podle svých slov do nového angažmá těší. "Jde o stabilní a tradiční klub, který má vždy vysoké ambice. Už se nemohu dočkat, až navážu na úspěšnou sezonu, kterou mám za sebou v Liberci a v národním týmu," řekl rodák z Třebíče. Brémy si vybral proto, že má rád německou bundesligu.

Je nám líto, video expirovalo.
Gebre Selassie míří do Brém

"Jinak bych tam nešel. Očekávám super fotbal a výbornou atmosféru na stadionech. To mi potvrdili i kluci z reprezentace, kteří mi tu volbu chválili," řekl Gebre Selassie s tím, že přestup řešil i s Petrem Jiráčkem (Wolfsburg), Michalem Kadlecem (Leverkusen) či Tomášem Pekhartem (Norimberk).

Trenér Brém Thomas Schaaf:

"Všichni jsme byli ohromeni jeho výkony na šampionátu. Má velmi dobré nasazení, a to nejen do obrany, ale i do útoku."

Přestup se prý dohodl prakticky ze dne na den. "Věděl jsem, že Brémy mají o mě zájem, a já se musel rozhodnout, jestli bych do toho šel, nebo ne, a myslím, že to je dobrá volba. Mluvil jsem s trenérem (Thomasem Schaafem) a sportovním ředitelem (Klausem Allofsem). Říkali mi jen to, že se za pár dní potkáme a řekneme si víc," řekl krajní obránce novinářům po příletu fotbalistů z Varšavy.

Reprezentační pravý obránce byl v hledáčku Brém delší dobu, definitivně přesvědčil funkcionáře klubu svými výkony na evropském šampionátu. "Jsme moc rádi, že Theo dal přednost Brémám před ostatními nabídkami. Je to velmi talentovaný obránce, který se prezentoval skvělými výkony na mistrovství Evropy," prohlásil ředitel klubu Klause Allofse.

Gebre Selassie je odchovancem Jihlavy. Následně působil ve Slavii a v roce 2008 zamířil do Liberce, se kterým v uplynulé sezoně získal ligový titul. Do české reprezentace poprvé nakoukl před rokem, ale záhy si vybojoval místo v základní sestavě a už za ní stihl odehrát čtrnáct utkání. Na probíhajícím mistrovství Evropy se zařadil mezi tři nejlepší pravé beky turnaje.

Brémy jsou jedním z nejslavnějších německých klubů. Čtyřikrát získaly mistrovský titul (1965, 1988, 1993 a 2004), šestkrát vyhrály Německý pohár (1961, 1991, 1994, 1999, 2004, 2009) a na kontě mají i triumf v Poháru vítězů pohárů a Poháru Intertoto. V minulé sezoně obsadily deváté místo v Bundeslize.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy