Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Gebre Selassie končí kariéru. Přál jsem si rozloučení na hřišti, mrzí jej

Bývalý reprezentant Theodor Gebre Selassie se rozhodl neprodloužit smlouvu v Liberci a v 36 letech končí profesionální kariéru. Zkušený pravý obránce nehrál v závěru jarní části sezony kvůli zlomenině nohy.

"Se sezonou 2022/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezony šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně jak to v životě a zejména ve sportu bývá, málokdy jde vše dle plánu," uvedl Gebre Selassie na sociální síti.

"I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, ještě na to mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné," doplnil pravý bek, který v uplynulé sezoně dělal v Liberci kapitána.

Gebre Selassie začínal s fotbalem ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva ligové tituly. Mistrovský primát si připsal i v Liberci, nejdelší část kariéry pak strávil v Brémách, za které hrával v letech 2012 až 2021.

Předloni v létě se vrátil do Slovanu. Před rokem se Severočechy prodloužil o další sezonu smlouvu, tentokrát se už ale rozhodl nepokračovat. V české lize si Gebre Selassie připsal 154 startů a devět branek, za reprezentační "áčko" má na kontě 54 zápasů a tři góly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články