Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Gebre Selassie končí kariéru. Přál jsem si rozloučení na hřišti, mrzí jej

Bývalý reprezentant Theodor Gebre Selassie se rozhodl neprodloužit smlouvu v Liberci a v 36 letech končí profesionální kariéru. Zkušený pravý obránce nehrál v závěru jarní části sezony kvůli zlomenině nohy.

"Se sezonou 2022/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezony šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně jak to v životě a zejména ve sportu bývá, málokdy jde vše dle plánu," uvedl Gebre Selassie na sociální síti.

"I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, ještě na to mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné," doplnil pravý bek, který v uplynulé sezoně dělal v Liberci kapitána.

Gebre Selassie začínal s fotbalem ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva ligové tituly. Mistrovský primát si připsal i v Liberci, nejdelší část kariéry pak strávil v Brémách, za které hrával v letech 2012 až 2021.

Předloni v létě se vrátil do Slovanu. Před rokem se Severočechy prodloužil o další sezonu smlouvu, tentokrát se už ale rozhodl nepokračovat. V české lize si Gebre Selassie připsal 154 startů a devět branek, za reprezentační "áčko" má na kontě 54 zápasů a tři góly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články