Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Gebre Selassie: Bude to úplně jiný zápas než proti Skotsku

Praha - Do prohraného utkání proti Skotsku nenastoupil, v úterý proti Švédsku doufá, že už to bude jiné. Na postu pravého beka je v reprezentaci zřejmě nejsilnější konkurence, Theodor Gebre Selassie by ale měl dostat šanci a těší se na první střet proti Zlatanu Ibrahimovičovi.

Theo Gebre Selassie v českém reprezentačním dresu
zdroj: ISIFA

"Myslím, že to bude úplně jiný zápas než proti Skotsku. Švédové budou hrát mnohem ofenzivněji. Skoti dali rychlý gól a pak se mohli koncentrovat na defenzivu, kde mají velkou sílu. Doufám, že ve Švédsku to z naší strany bude lepší," řekl Gebre Selassie.

Láká ho i premiérová konfrontace s hvězdným švédským kapitánem Ibrahimovičem. "Nikdy jsem proti němu nehrál, takže se těším. Pochopitelně pokud budu hrát," upozornil devětadvacetiletý obránce. "Proti Skotsku jsem nehrál nic, tak doufám, že do druhého zápasu naskočím. Ale ještě jsme se nebavili s trenérem," doplnil Gebre Selassie.

Přestože v Brémách hraje pravidelně bundesligu, v národním týmu jisté místo nemá. Kouč Vrba upřednostňuje na pravé straně obrany Pavla Kadeřábka z dalšího německého celku Hoffenheimu. O reprezentační pozvánku si díky nedávným výkonům říká i sparťan Ondřej Zahustel.

"Z mého pohledu to není úplně ideální, ale pro český národní tým je to dobrá situace, když si může vybírat ze tří hráčů na jeden post. Je na trenérovi, jak se rozhodne. Může hrát jediný hráč," konstatoval Gebre Selassie, který v této sezoně za Werder absolvoval 26 ligových zápasů a dal jeden gól.

S Kadeřábkem shodou okolností na dálku bojuje také o bundesligovou záchranu, protože Brémy jsou ve vyrovnané tabulce čtrnácté a Hoffenheim je o bod a dvě pozice horší.

"Teď je konec tabulky hodně napěchovaný. Sleduju ho jako konkurenta v tabulce, ale ne že bych se koukal na každý zápas Hoffenheimu. Pikantní to může být, ale jinak o záchranu hraje sedm týmů. Doufejme, že se oba z toho dostaneme ven," uvedl bývalý hráč Jihlavy, Slavie a Liberce.

Detailně nesleduje ani dalšího potenciálního konkurenta Zahustela. "Vím, že hraje za Spartu a podává dobré výkony. Ale že bych to poctivě sledoval, to ne," přiznal Gebre Selassie.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy