Následuje
Branky, body, vteřiny

Fred na Copě Américe dopoval, potvrdil i vzorek B

Rio de Janeiro – Brazilský záložník Fred se dostal do velkých problémů. Hráč Šachtaru Doněck měl během nedávno skončeného mistrovství Jižní Ameriky v Chile pozitivní dopingový nález, což nyní potvrdil i kontrolní vzorek B. Dvaadvacetiletému fotbalistovi našli v těle diuretikum, které může maskovat užití jiné zakázané látky.

Fred
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Fred odehrál na Copě América dva zápasy v základní skupině proti Peru (2:1) a Kolumbii (0:1). Během turnaje však odevzdal vzorek s nepovolenou látkou hydrochlorothiazide. Fotbalista popírá, že by se provinil vědomě a bude bojovat o očištění svého jména.

"Nikdy jsem nevzal žádnou zakázanou látku. Věřím ve svoji nevinu a hodlám to dokázat," uvedl Fred. Do nominace pro šampionát byl povolán místo zraněného Luize Gustava, za národní tým zatím odehrál šest utkání. Brazilci na šampionátu v Chile vypadli ve čtvrtfinále.

V dresu Šachtaru Doněck nastoupil Fred v úterý ve třetím předkole Ligy mistrů na hřišti Fenerbahce Istanbul (0:0) a turecký klub proti jeho startu podal protest. UEFA ho má vyřešit v pondělí. Odveta se bude hrát na Ukrajině ve středu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy