Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Francouzský tým v rozkladu - hráči bojkotovali trénink

Knysna (JAR) - Ve francouzské fotbalové reprezentaci vládne napjatá atmosféra i po sobotním vyřazení útočníka Nicolase Anelky, který při čtvrtečním duelu s Mexikem vulgárně napadl kouče Raymonda Domenecha. Mužstvo v neděli v jihoafrické Knysně odmítlo trénovat, aby prý Anelkovi na dálku vyjádřilo podporu. Na svoji pozici vzápětí rezignoval vedoucí týmu Jean-Louis Valentin. Informace najdete také na serveru msfotbal.cz.

Hráči pak prostřednictvím krátkého vyjádření vysvětlili svůj postoj. Z něj vyplývá, že vyhození Anelky nepovažují za férové. "Francouzská federace nikdy ani nezkusila hájit zájmy týmu. Rozhodli se na základě zpráv v tisku. Protože chceme vyjádřit náš nesouhlas s rozhodnutím vedení federace, všichni hráči se rozhodli dnešního tréninku neúčastnit," stojí v prohlášení, které před novináři přečetl Domenech poté, co mu jej předal kapitán Patrice Evra.

Francouzský trénink se tak v nedeli změnil ve frašku. Podle prvních zpráv se na něm pohádal kouč Domenech s kondičním trenérem Richardem Duvernem. Ten po vzrušené debatě naštvaně hodil svojí akreditační kartou na trávník a odešel ze hřiště. S Duvernem si "vjel do vlasů" Evra a jejich spor musel ukončit až Domenech.

Jean-Louis Valentin, vedoucí týmu:

"Je to skandál pro Francii i pro ty mladé lidi, co jsou tady. Je to i skandál pro federaci a reprezentaci."

Jisté je, že Francouzi vydrželi na tréninku, který se chystalo sledovat asi 200 diváků, jen několik minut. Chvíli po jeho zahájení se hráči vrátili do autobusu a odjeli zpět do hotelu. "Pro mě to tady skončilo, opouštím federaci. Jsem z toho všeho zhnusený. Hráči nechtěli trénovat, což je nepřijatelné," prohlásil vedoucí mužstva Valentin.

Od svého týmu se distancovalo celé svazové vedení

"Federace se jménem svého prezidenta omlouvá za neakceptovatelné chování hráčů reprezentujících naši zemi," uvedl svaz v prohlášení. Viceprezident FFF Christian Teinturier marně hledal slova. "Přísahám, že vůbec ničemu nerozumím. Jsme tady na úplně jiné planetě. Francouzský fotbal je v katastrofální situaci," dodal.

Francouzský tým na šampionátu sžírají velké neshody. O nedobrém vztahu kritizovaného Domenecha s několika hráči se hovořilo už dlouho před mistrovstvím, ve čtvrtek při duelu s Mexikem vyvrcholily nesváry mezi trenérem a útočníkem Anelkou, kterého Domenech v poločase marně žádal, aby změnil svoji hru. "S... na tebe, ty zk...synu," uvedl podle francouzského tisku Anelka, který už do druhého poločasu nenastoupil. V sobotu jej vedení francouzské reprezentace vyřadilo z týmu, protože se odmítl trenérovi omluvit. Klid se však do tábora Francouzů nevrátil, spíše naopak.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy