Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Fotbalový pohár se bude hrát jako Ondrášovka Cup

Praha - Pohár ČMFS se bude nově jmenovat Ondrášovka Cup podle nového generálního partnera soutěže, kterým se stal výrobce minerálních nápojů. Národní fotbalový pohár hledal hlavního sponzora druhé nejvýznamnější soutěže několik let, posledním generálním partnerem byla společnost Raab Karcher v sezonách 2000 až 2002. Nový sponzor podepsal smlouvu s fotbalovým svazem na dva roky s dvouletou opcí. Ondrášovka Cup se bude hrát od této sezony počínaje osmifinále dvoukolově, přičemž při losu bude polovina klubů nasazena. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci fotbalového svazu a společnosti.

Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek oznámil, že vítěz soutěže obdrží 2,5 milionu korun. "Současně bude účastníkem Českého superpoháru, který se od příštího léta bude hrát. Týden před startem ligy se v něm utkají vítěz poháru a vítěz ligy," oznámil Hašek. Každý ze 112 účastníků, počínaje amatérskými kluby hrajícími v základních kolech soutěže, obdrží také 1 500 litrů minerální vody.

Peníze obdrží ale i týmy vyřazené v předchozích kolech. Tým, který vypadne v osmifinále, získá 12 500, ve čtvrtfinále 50 000, v semifinále 150 000 a poražený finalista 750 000 korun.

Jeden z hlavních úkolů nového svazového vedení je splněn

Hledání sponzora pro národní pohár si prý nový svazový šéf dal jako jeden z hlavních úkolů před svým příchodem do funkce. "Jeden z důvodů toho, proč jsem před několika lety šel trénovat do zahraniční, bylo pohárové finále, na které přišlo tisíc diváků. Z poháru chceme udělat atraktivní soutěž, která bude završena velkým finále," uvedl Hašek.

Také generálním sponzorem ligové soutěže je společnost vyrábějící nápoje, v tomto případě pivo Gambrinus. "V zahraničí je docela běžné, že ve fotbale působí silný pivovarnický sponzor a současně společnost, která vyrábí nealkoholické nápoje," uvedl Milan Šedivý ze společnosti Ondrášovka, který je ve fotbalovém světě znám jako majitel divizního klubu Marila Votice, v němž nedávno působili například internacionálové Pavel Kuka, Horst Siegl, Michal Horňák a Zdeněk Svoboda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy