Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AC Sparta Praha - Lille OSC

Fotbalovou slávu v Olomouci okořenili výhrou Nedvěd a spol.

V Olomouci byla fotbalová sláva veliká a bylo na co koukat. Exhibiční zápas ke 100. výročí založení tamní Sigmy vyhráli fotbalisté z úspěšné reprezentační éry pod vedením Karla Brücknera. Výběr v čele s někdejší hvězdou Juventusu Pavlem Nedvědem si s týmem složeným z bývalých hráčů Olomouce, které vedl Petr Uličný, poradil 9:2.

Fotbalová exhibice při příležitosti 100. výročí založení SK Sigma Olomouc
zdroj: ČTK

"Snažil jsem se trochu si zaběhat. Myslím, že to bavilo nás i lidi, kterých na nás důchodce přišlo celkem dost. Chtěl bych za to divákům hrozně moc poděkovat," řekl Nedvěd, který ukončil kariéru v roce 2009 a poté začal pracovat ve vedení Juventusu.

"S Juventusem už netrénuji, to je na nás moc rychlé. Údržba kondice je náročná. Na hřiště už se skoro vůbec nedostanu, je tam jen nějaký ten běh," uvedl sedmačtyřicetiletý Nedvěd, který i s dalšími někdejšími reprezentanty ukázal, že fotbal se s věkem nezapomíná.

"Fotbal chce myšlenku, běh a vyhovět si navzájem. Jsme parta, která nikdy nechce prohrát. Snažili jsme se dávat góly a docela nám to vycházelo," uvedl bývalý reprezentační kapitán. "Sigma byla ale také dobrá, byl to krásný den. Sigmě přeji, aby jí to i nadále šlo jako doteď, protože je to důležité mužstvo v historii českého fotbalu," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
100 let Sigmy Olomouc

Nedvěd si opět zahrál pod vedením trenéra Brücknera. "Naše generace si sedla, rozumíme si lidsky. Vy třeba vnímáte Karla Brücknera jako kliďase, ale často po nás házel vše, co mu přišlo pod ruku, a také jsme několikrát o poločase zažili pořádný kartáč," uvedl.

"Ale hráli jsme pod ním hrozně rádi, protože jsme věděli, že když budeme hrát přesně to, co po nás chtěl, tak budeme hrát dobrý fotbal. Pan Brückner udělal historii českého fotbalu a právem si všechno tohle zaslouží," přidal na adresu devětasedmdesátiletého kouče.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy