Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Fotbalovou reprezentaci v Olomouci čekají v přípravě Faeřané a pak nejspíš Turci

Podzimní program fotbalové reprezentace už se rýsuje. Nejdříve se 16. listopadu v přípravném zápase střetne národní tým v Olomouci s výběrem Faerských ostrovů a tři dny poté by měl nastoupit v Turecku. O tomhle duelu se ale ještě stále jedná. Po svém zasedání o tom informoval výkonný výbor Fotbalové asociace ČR.

Přestože český tým nepostoupil na mistrovství světa v Kataru, které začne 20. listopadu, musí před začátkem šampionátu v reprezentačním termínu absolvovat přípravné zápasy. Šilhavého svěřenci nejprve nastoupí proti Faerským ostrovům. S tímhle soupeřem se česká či československá reprezentace utkala šestkrát a vždycky zvítězila, navíc bez inkasované branky. Naposledy národní celek hrál s Faeřany v roce 1999.

"I přípravná utkání jsou centralizovaná v rámci UEFA, což znamená, že okruh soupeřů není úplně nejširší. Přáním trenéra Šilhavého bylo hrát s ne úplně silným soupeřem," řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

"Devatenáctého listopadu bychom se měli střetnout s Tureckem v Turecku aby tam byla určitá vyváženost. Začínáme s poněkud slabším soupeřem a druhé utkání hrajeme s kvalitním týmem. To jednání ale ještě probíhá," uvedl Fousek.

V Olomouci se reprezentanti představí po roce, vloni v listopadu na Hané v přípravném utkání deklasovali Kuvajt 7:0. "Myslím, že místo je nasnadě. V případě, že máme možnost, snažíme se směřovat některá utkání na Moravu. Moravský fanoušek si to zaslouží," poznamenal Fousek.

Následný zápas 19. listopadu bude pro reprezentaci posledním v letošním roce. Turci vyhráli čtyři z posledních šesti vzájemných duelů a český celek dvakrát za sebou porazili 2:0. Naposledy se oba týmy utkaly na mistrovství Evropy v roce 2016.

Šilhavého svěřenci se poprvé od začátku nové klubové sezony sejdou na konci září, kdy odehrají zbylé dva zápasy ve skupině A Ligy národů. Nejprve 24. září v pražském Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí ve Švýcarsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články