Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Fotbalové MS budou losovat Beckham či Theronová

Kapské Město - Populární anglický fotbalista David Beckham, jihoafrická držitelka filmového Oscara Charlize Theronová i fenomenální etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie se sejdou v pátek na scéně v Kapském Městě při losování mistrovství světa ve fotbale. Mezinárodní fotbalová federace FIFA dnes zveřejnila jména několika slavných osobností, které budou při losu asistovat generálnímu sekretáři FIFA Jéromu Valckeovi. Čtyřiatřicetiletý Beckham bude nejen losovat, ale pravděpodobně si na šampionátu v příštím roce i zahraje. FIFA jeho volbu zdůvodnila tím, že střílel góly na třech předchozích šampionátech.

Tahat míčky se jmény zemí ze skleněných pohárů se chystá také jihoafrický fotbalista Matthew Booth a jeho neméně slavní krajané - kapitán ragbyových mistrů světa John Smit a první jihoafrický reprezentant tmavé pleti v kriketu Makhaya Ntini. 

Mezi čestnými hosty usednou fotbalové hvězdy jako Franz Beckenbauer, Michel Platini, Eusébio, Roger Milla i jihoafričtí nositelé Nobelovy ceny za mír Desmond Tutu a Frederik de Klerk. Bývalý prezident a velký propagátor myšlenky prvního fotbalového mistrovství světa v Africe Nelson Mandela pozdraví hosty jen z videozáznamu.

Maradona se losování zúčastnit nesmí

Na soupeře budou v dějišti losování čekat také trenéři zúčastněných zemí, pouze kouč Argentiny Diego Maradona bude muset sledovat rozdělení do skupin z povzdálí. Podle anglického listu Daily Telegraph neobdržel bývalý fotbalový idol pozvánku kvůli trestu za vulgární výroky po kvalifikačním utkání s Uruguayí. Maradona má od FIFA zastavenou činnost až do 15. ledna a do té doby se nesmí účastnit oficiálních akcí. "Není na seznamu delegátů a nemá dovoleno se zúčastnit," citoval list nejmenovanou mluvčí fotbalové federace.

Šampionát se bude hrát v Jihoafrické republice od 11. června do 11. července příštího roku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy