Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Fotbalová Slavia udělala změny v kádru i na trenérské lavičce

Praha - Na místě asistenta ve fotbalové Slavii Praha skončil Petr Vrabec. Hlavnímu trenérovi Petru Radovi tak budou v nové sezoně pomáhat Martin Poustka a Martin Vaniak, který zároveň zůstává trenérem brankářů. Změna nastala také na místě kondičního trenéra. Jana Netschera po odchodu k národnímu týmu nahradil Jan Budějský. Ve Slavii nebude pokračovat ani Zbyněk Pospěch.

Zdeněk Pospěch
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Klubové vedení potvrdilo, že se službami Pospěcha už nepočítá a devětadvacetiletý útočník si hledá nové angažmá. "I když se naše cesty rozcházejí, neznamená to, že si neuvědomujeme, jak moc nám Zbyněk svými góly pomohl. Zejména loni na jaře přispěl svými sedmi brankami k tomu, že se Slavia po sportovní stránce v lize zachránila. V této sezoně ho bohužel do značné míry přibrzdilo zranění," uvedla tisková mluvčí Soňa Nouzáková.

S vršovickým klubem se už rozloučil Bassirou Dembélé, kterému skončila smlouva. Naopak vedení uplatnilo opci na Štěpána Koreše a jedná o prodloužení kontraktu se zkušeným Stanislavem Vlčkem. Tomu vyprší smlouva 30. června. V současné době vedení Slavie usiluje také o příchod dvou až tří hráčů, kteří patří mezi dlouhodobě vytipované posily. "Jednání jsou na dobré cestě. Věříme, že se vše podaří finálně dotáhnout co nejdříve, aby se hráči mohli zapojit do přípravy s mužstvem," doplnila Nouzáková.

První trénink čeká slávisty 18. června, do té doby hráči absolvují zátěžové a kondiční testy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy