Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Fotbalová sedmnáctka vyhrála na úvod závěrečné kvalifikace

La Nuncia (Španělsko) - V kvalifikaci na evropský šampionát vyhráli čeští fotbaloví reprezentanti do 17 let nad Kazachstánem 3:0. Ve druhém utkání skupiny pouze remizovali domácí Španělé s Belgií 2:2, přestože vedli v utkání o dvě branky.

Se vstupem do turnaje i předvedenou hrou byl trenér Josef Pešice především v prvním poločasu spokojený. "Hráči hráli chytře, organizovaně, prakticky jsme nepůjčili soupeři míč. A třemi góly zápas do přestávky rozhodli. Po změně stran už to ale takové nebylo a hráče za druhý poločas pochválit nemohu. Hráli příliš individualisticky, chtěli se ukazovat, chyběl týmový výkon," našel v utkání i negativa Pešice.

Účast ve finálovém turnaji ME si zajistí pouze vítěz této čtyřčlenné skupiny. České mladíky čeká v sobotu Belgie, v úterý pak domácí Španělsko. "O kvalitách Belgie víme, hráli jsme s ní na Syrenka Cupu. A to, že dokázala proti Španělsku dohnat dvoubrankovou ztrátu, svědčí o jejích kvalitách i o tom, že po tomhle výsledku bude hrát na postup. Převedla výborný výkon, bude hodně nebezpečná," řekl Pešice k nejbližšímu zápasu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy