Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Fotbalová reprezentace se sešla před startem kvalifikace

Praha - Fotbalová reprezentace je pohromadě před prvním zápasem evropské kvalifikace proti Litvě. Ten se příští úterý uskuteční v Olomouci. Se zpožděním na sraz do dejvického hotelu Praha dorazil jen obránce Roman Hubník, který se k mužstvu připojí dnes odpoledne. Trenér Michal Bílek bude s napětím vyhlížet, jak se bude vyvíjet zdravotní stav útočníků. Drobné problémy mají Milan Baroš, Roman Bednář i Martin Fenin. Baroš se ještě úplně nevykřesal z potíží s achillovkou, podobné potíže sužují i Bednáře. Fenin zase úvodní dvě kola bundesligy za Frankfurt nehrál kvůli bolavým zádům. Kdyby některý z nich nebyl do příštího úterý fit, uvažoval by kouč o povolání Davida Lafaty nebo Lukáše Magery, kteří figurují v širší nominaci.

Baroš je v reprezentaci poprvé od doby, co ji Bílek loni v listopadu převzal. Kouč by nerad o kanonýra Galatasaraye Istanbul v zahajovacím duelu evropské kvalifikace znovu přišel, proto Baroš bude v přípravě mít částečné úlevy. "Důležité je, aby byl na zápas dobře připravený. Proto si zátěž v tréninku bude korigovat sám," naznačil na tiskové konferenci Bílek, že Baroš ještě není na sto procent v pořádku.

"I když ještě zatím nejsem v plné formě, jsem rád, že mi to tam padá. Doufám, že mi to tam bude padat i tady v reprezentaci," řekl Baroš novinářům na srazu týmu v Praze. Kvůli problémům s achillovkou vynechal velkou část letní přípravy a připustil, že ještě není zcela fit. "Stoprocentní to pořád ještě není. Hrát se s tím dá, v průběhu tréninků a zápasů to necítím, ale ráno nebo v průběhu dne jsou chvíle, kdy mě to tahá. Doufám, že pan docent Kolář a zdravotní úsek reprezentace mě tady dají dohromady a do úterý mě stoprocentně vyléčí," přál si Baroš.

Lehké potíže mají i kapitán Tomáš Rosický a další středopolař Mario Holek. Oba sužuje viróza, ale jeden z tahounů národního týmu Rosický má být brzy fit. "Není to nic vážného. Jak se změnilo počasí, tak na to můj organismus občas reaguje tímto způsobem," řekl záložník Arsenalu.

Reprezentanty odpoledne čekal lehký trénink v Praze na Strahově, ve čtvrtek dopoledne vyrazí vlakem do Olomouce, kde je o den později čeká tréninkový duel s místní Sigmou. Bílek počítá s tím, že proti domácímu ligovému týmu nasadí sestavu, která se bude blížit té při utkání s Litvou. "Ale bereme to tak, že to bude spíš tréninkový zápas. Vyzkoušet si budeme chtít hlavně standardní situace a určité taktické věci," nastínil Bílek. Toho bude v pátek zajímat i úvodní kvalifikační zápas Litevců proti Španělsku. Bílkovi předá informace Daniel Drahokoupil, který bude na místě. "Už je viděl v akci několikrát," řekl Bílek.

Fotbalisté dostanou prémie jen za postup na ME

Prémiový řád české fotbalové reprezentace doznal před startem nového kvalifikačního cyklu výrazných změn. Oproti minulosti si hráči finančně polepší jen v případě, že se probojují na mistrovství Evropy. V opačném případě dostanou jen startovné. "Prémiový řád je hodně motivační," prohlásil manažer reprezentace Vladimír Šmicer. "V případě postupu dostanou hráči dobré peníze, když se ale nepostoupí, tak to nebude tolik jako v minulosti," dodal. Reprezentace také oznámila, že prodloužila smlouvu se svým generálním partnerem, firmou T-Mobile.

Reprezentanti natáčeli reklamu

Fotbaloví reprezentanti Milan Baroš, Roman Bednář, Jan Rajnoch, Michal Kadlec a Marek Suchý dnes dopoledne neposlouchali pokyny trenéra národního týmu Michala Bílka, ale na povel je měl režisér Jakub Kohák. V útrobách stadionu v pražském Edenu natáčeli reklamu propagující fanklub české reprezentace, který razí heslo: Fanoušek má vždycky přednost.

V televizi by měla reklama pravidelně běžet od října. Fotbalové hvězdy si na natáčení musely přivstat, do Edenu dorazily už před osmou hodinou ranní a další čtyři hodiny je dirigoval celý štáb.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy