Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Fotbalová osmnáctka v Emirátech porazila všechny soupeře a vyhrála turnaj

Triumfem fotbalové reprezentace do osmnácti let skončil turnaj ve Spojených arabských emirátech. Český celek v něm postupně porazil stejně staré soupeře z Belgie, Anglie i Japonska.

Luboš Kozel
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

V závěrečném utkání proti asijskému týmu zvítězili svěřenci trenéra Luboše Kozla 2:1 díky brance sparťanského obránce Michala Szewieczeka, který v pátek rozhodl jediným gólem také souboj s Anglií. Úvodní zápas proti Belgii vyhráli čeští mladíci 5:0 i díky hattricku Matyáše Kozáka.    

"Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že všechny tři zápasy vyhrajeme, tak bych tomu nevěřil, ale bohudík se tak stalo. S výkony i celým naším účinkováním jsem spokojený," uvedl trenér Kozel na svazovém webu. "Mám z turnaje v podstatě jen pozitivní dojmy, protože jsme měli možnost konfrontovat se se skvělými týmy," dodal kouč.

Přípravný turnj fotbalistů do 18 let ve Spojených arabských emirátech:

Česko - Japonsko 2:1 (1:0)
Branky: 28. Bláha, 70. Szewieczek - 67. Ajukawa z pen.

Česko: Trefil (46. Markovič) - Szewieczek (79. Radosta), Vincour, Cedidla, Kosek - Vít (85. Gabriel), Červ (60. Vlček) - Bláha (79. Firbacher), Hájek (85. Žilák), Penner (46. Zeronik) - Kozák (60. Čejka). Trenér: Kozel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články