Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Itálie

Fotbalová liga je rozlosovaná, Sparta začne na hřišti Bohemians

Praha – Fotbalisté Sparty zahájí obhajobu titulu v nové sezoně první ligy zápasem na hřišti Bohemians Praha 1905. Prestižní souboj dvou posledních mistrů s Plzní čeká na Letenské v 13. kole na začátku listopadu na západě Čech, pražské derby mezi Spartou a Slavií se odehraje v 9. kole. Nově se ligová kola budou hrát jen od pátku do neděle, nepopulární pondělní termín byl zrušen.

Utkání Bohemians 1905 - Sparta
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

V televizi budou tři až čtyři zápasy za kolo, většina v České televizi. "Jsem hodně rád, že se zrušily pondělní termíny, které byly ze strany fanoušků hodně kritizované. Je možné se domluvit pouze na tom, že pokud by docházelo ke kolizním situacím, mohly by se v pondělí odehrát dva zápasy za pololetí," řekl místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda.

Kolo bude mít páteční předehrávky se začátkem mezi 19:45 a 20:15, v sobotu se budou hrát od 17:00 tři zápasy, na které od 20:15 naváže nejatraktivnější duel v přímém přenosu ČT. Česká televize bude vysílat i nedělní zápas, který se v době prázdnin bude hrát od 20:15, následně od 15:45.

Dušan Svoboda: "Zatímco u pátečního termínu ještě není jasné, který placený kanál ho bude vysílat, tak Česká televize má právo na tři zápasy za kolo. Má první, druhou a čtvrtou volbu. Může tak zařadit i čtvrtý přenos, ale není to její povinnost. Bude záležet na atraktivitě a možnostech na odvysílání."

Sezona odstartuje páteční předehrávkou 25. července. Vedle duelu Bohemians se Spartou nabídne 1. kolo také zápasy mezi Příbramí a Plzní, Duklou a Ostravou, Jihlavou a Mladou Boleslaví, Slavia zavítá na Slovácko a nově složený tým Jablonce se představí doma proti Brnu. České Budějovice se vrátí do ligy domácím soubojem s Libercem a druhý z nováčků Hradec Králové přivítá Teplice.

Na podzim se odehraje šestnáct kol, to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Jaro začne předehrávkou 20. února příštího roku, nejvyšší soutěž pak vyvrcholí 30. či 31. května. Na jaře se derby uskuteční ve 23. kole a souboj mezi dvěma největšími favority na titul Spartou a Plzní se na Letné odehraje v 27. kole.

Losování se znovu uskutečnilo podle takzvaných Frončekových tabulek, které dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy