Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Fotbalisty Jablonce posílí záložník Piták

Jablonec - Fotbalový záložník Karel Piták se po čtyřech letech strávených v Salcburku vrací do české ligy. Třicetiletý středopolař a trojnásobný reprezentant bude od nové sezony působit v Jablonci, kde dnes podepíše dvouletý kontrakt. Piták měl v Salcburku platnou smlouvu do roku 2011, ale v uplynulé sezoně dlouho marodil a pak často vysedával na lavičce. Proto se rozhodl přestoupit do druhého celku uplynulé sezony Jablonce, s nímž ho čeká kvalifikace Evropské ligy.

"Karla stále ještě láká zahrát si evropské poháry, a pokud nechtěl pokračovat v zahraničí, považuji jabloneckou cestu za ideální pro jeho budoucnost," uvedl hráčův agent Pavel Paska.

Jablonečtí si od Pitákova příchodu slibují zkvalitnění středu pole. "Měl by zvýšit konkurenci v záložní řadě, může hrát zkraje z obou stran i zprostředka. Je to další kreativní hráč, který by nám měl pomoci. Samozřejmě se po té pauze musí co nejrychleji dostat do herního rytmu," uvedl Flodrman.

Piták se vrací do české ligy po čtyřech letech. V nejvyšší soutěži odehrál v barvách Hradce Králové a Slavie 160 zápasů a vstřelil 35 gólů. V letech 2006 a 2007 si připsal také tři starty za reprezentaci. Pro Jablonec se stal druhou letní posilou před blížící se sezonou. Vicemistr už v minulých dnech získal z pražské Slavie obránce Mateje Krajčíka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy