Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Fotbalistu Hanouska čeká půlroční pauza

Plzeň – Nejhorší prognózy se nakonec potvrdily. Plzeňský fotbalista Marek Hanousek si v kvalifikačním zápase o postup na evropský šampionát jednadvacítek přetrhl zkřížený kolenní vaz a čeká ho přibližně půlroční pauza. Mladý reprezentant si zranění přivodil hned v úvodu utkání, v kterém lvíčata v Jablonci podlehla Rusku 0:2.

Radost fotbalistů Plzně
zdroj: ISIFA

"Marek podstoupil dvě na sobě nezávislé magnetické rezonance, které bohužel potvrdily přetržení křížového vazu. Momentálně Plzeň řeší, kde ho budou operovat," řekl tiskový mluvčí jednadvacítky Petr Kovář.

Podle tiskového mluvčího plzeňského klubu Pavla Pillára je Hanousek v péči lékařů z Fakultní nemocnice v Plzni. "Markovu situaci s nimi řešíme v úzké spolupráci, v nejbližším možném termínu by měl absolvovat nezbytný operační zákrok. Viktorii bude bohužel s největší pravděpodobností chybět po zbytek sezony," řekl Pillár.

Jednadvacetiletý Hanousek v pátek proti Rusům odkulhal ze hřiště s bolestivou grimasou už po čtyřech minutách. Existovalo podezření, že má natažený nebo natržený zkřížený vaz, nakonec se potvrdila horší varianta.

"Sám přesně nevím, jak k tomu došlo. Odkopával jsem balon před naším vápnem a dostal se zároveň do kontaktu s jedním z ruských hráčů. Nebyl to ani faul, jen shoda nešťastných okolností," komentoval své zranění Hanousek.

Plzeňský středopolař tak bude dlouhou dobu mimo hru. U podobných zranění trvá absence přibližně půl roku. "Zranění k fotbalu patří, s tím se nedá nic dělat. Samozřejmě mě mrzí, že nebudu moci v následujících měsících pomoci Viktorce a české jednadvacítce, ale nemá smysl se v tom utápět. Koukám do budoucna a věřím, že v nejbližším možném termínu opět naskočím do zápasů," dodal Hanousek, jenž má na kontě 40 ligových startů a devět vstřelených branek. Plzeňský dres obléká od začátku této sezony.

Pro Plzeň tak pokračuje nepříjemná série zranění klíčových fotbalistů. V průběhu podzimu vypadli z kádru Pavla Vrby ze zdravotních důvodů také Martin Zeman, Edgar Malakjan, Michal Ďuriš, Daniel Kolář, Pavel Horváth a Roman Adamov.

"Zeman, Malakjan a Ďuriš už jsou již naštěstí v pořádku a v plné tréninkové zátěži. Zbylá trojice v těchto dnech dokončuje rehabilitaci a měla by být trenérovi plně k dispozici v řádu několika málo dnů," řekl Pillár.

Hanousek, který před sezonou přišel do Viktorie z pražské Dukly, má na kontě 40 ligových startů a devět vstřelených branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy