Volejbalový magazín

Fotbalistky Sparty v derby smetly Slavii a nakročily k titulu

Fotbalistky Sparty jsou krok od ukončení čtyřleté dominance Slavie v nejvyšší fotbalové soutěži. V předposledním kole v derby vyhrály 3:0 a své soupeřky přeskočily v ligové tabulce.

Fotbalistky Sparty v derby přehrály Slavii a přiblížily se k titulu

Hráčky Sparty od začátku zápasu na hřišti dominovaly. Ve 22. minutě ještě jejich snahu zastavilo břevno. O osm minut později už ale otevřela skóre Andrea Stašková. Na začátku druhého poločasu zvýšila na 2:0 Američanka Kylie Stromová, která se nejlépe zorientovala ve zmatku před bránou.

Zápletka mohla nastat v 65. minutě, když se Slávistka Svítková postavila k penaltě. Tu ale zneškodnila skvěle chytající Ivana Pižlová a Sparta si stále držela dvougólový náskok. Definitivní tečku za výsledkem přidala v 83. minutě opět Stašková. Sparťanky se po výhře 3:0 vyhouply před posledním kolem do čela tabulky o jediný bod právě před Slavii.