Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Fotbalistky Slavie předvedly v derby pražských "S" obrat a míří k obhajobě titulu

Praha – Fotbalistky Slavie se přiblížily obhajobě ligového titulu. V derby pražských "S" hraném v rámci nadstavbové části předvedly obrat a porazily rivalky ze Sparty, s nimiž se perou o celkovou výhru 3:2.

Je nám líto, video expirovalo.
Derby pražských "S" ovládly fotbalistky Slavie a míří za obhajobou titulu

Do utkání na Letné vstoupily lépe hráčky v bíločerveném a v jednadvacáté minutě šly do vedení. Petra Divišová přešla přes dvě protihráčky a ranou na zadní tyč poslala svůj tým do vedení.

Domácí Sparta však duel otočila. Ještě v první půli srovnala po rohu Irena Martínková a po změně stran se prosadila také teprve sedmnáctiletá Antonie Stárová, která přesně zamířila hlavou.

I obhájkyně titulu ale dokázaly na nepříznivý vývoj odpovědět. Po hodině hry rozjásala příznivce Slavie povedeným lobem z hranice vápna Tereza Kožárová a o tři minuty později rozhodla o triumfu hostů z pokutového kopu Kateřina Svitková.

Sparta Praha - Slavia Praha 2:3 (1:1)

Branky: 34. Martínková, 52. Stárová - 21. Divišová, 60. Kožárová, 63. Svitková (pen)

Sparta: Vršatová - Dlasková (73. Moťovská), Bertholdová, Odehnalová, Vyštejnová - Stárová, Martínková, Bartoňová - Veselá (79. Bužková), Mocová, Ivaničová

Slavia: Votíková - Tomášková, Necidová, Budošová, Benýrová (64. Juračková) - Divišová, Cahynová, Bartovičová, Pěničková (46. Chlastáková), Svitková - Kožárová (86. Skálová)

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy