Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Fotbalistky si zahrají baráž o Euro, Španělky proti Polsku senzaci nepřipustily

České fotbalistky obsadily v kvalifikační skupině o mistrovství Evropy druhé místo a v dubnu si zahrají baráž o premiérový postup na šampionát. Svěřenkyním trenéra Karla Rady pomohla ke třetí účasti v play-off v historii porážka třetího Polska na hřišti již jistého vítěze tabulky Španělska.

Radost českých fotbalistek
zdroj: Twitter Ženský fotbal

Český celek dokončil kvalifikaci už v minulém roce a s napětím čekal, jak dohrávka skupiny D dopadne. Reprezentantky potřebovaly, aby Polky získaly na hřišti jasného favorita maximálně bod.

Remízou nečekaně skončil první vzájemný duel. Španělky však k odvetě i s jistotou postupu přistoupily naplno a zvítězily hladce 3:0.

Český tým se díky tomu dostal mezi šest celků, které si zahrají baráž. V play-off budou Portugalsko, Rusko, Ukrajina, Severní Irsko a Itálie nebo Švýcarsko.

Soupeře se Radovy svěřenkyně dozvědí 5. března při losování v Nyonu, baráž se hraje v první polovině dubna.

Na šampionát, který v roce 2022 hostí Anglie, dosud postoupilo devět vítězů kvalifikačních skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst.

Na závěrečném turnaji ještě ženská reprezentace nikdy nestartovala. Baráž si doposud zahrála dvakrát a v obou případech prohrála s Itálií.

"Doufáme, že budeme v baráži úspěšné. Je to velký sen. Už jsem zažila dvě ME do 17 let, ale pro ženy by to bylo poprvé. Zapsaly bychom se do historie a byl by to obrovský úspěch. Moc si vážím, že bych mohla být součástí tohoto úspěchu, pokud se to podaří," uvedla útočnice Gabriela Šlajsová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy