Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Fotbalisté se sešli před domácí částí kvalifikace. Značka ideál je šest bodů, zní z týmu

Fotbalová reprezentace je kompletní a už se v Praze připravuje na domácí kvalifikační utkání o mistrovství Evropy proti Bulharsku a Černé Hoře. Se drobnými zdravotními potížemi přijeli obránce Čelůstka a Suchý, stoprocentně fit není ani záložník Pavelka, který se potýká s lehkou virózou. Podle asistenta trenéra Jiřího Chytrého by ale všech 23 nominovaných hráčů mělo být k zápasům připraveno.

Česká fotbalová reprezentace
zdroj: AP autor: Efrem Lukatsky

"Jsme kompletní, což je samozřejmě takhle na konci sezony příjemné. Řešíme určité dílčí bolístky, ale věříme, že směrem k zápasům budeme všichni stoprocentně připraveni," řekl Chytrý.

"Určitou bolístku si s sebou nese Ondra Čelůstka, to je ještě z ligy. Dohrával s tím, je v léčení, ale je v pořádku. Může normálně trénovat, akorát ho to trošku limituje v tréninku. Marek Suchý se na přípravném kempu v minulém týdnu také potýkal s drobnou bolístkou. Ale taky by měl být v pořádku, starají se o něj naši fyzioterapeuti, taky jde trénovat. A David Pavelka se potýká s lehčí virózou," dodal Chytrý.

Vzhledem k tomu, že některým nominovaným hráčům skončila klubová sezona už před časem, zorganizovalo vedení reprezentace v minulém týdnu od středy do pátku krátký tréninkový kemp na Strahově. Zúčastnilo se ho 16 z 23 povolaných.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová reprezentace se připravuje kompletní

"Ten termín není jednoduchý, některé soutěže končily už prakticky před čtyřmi týdny, některé zase před 14 dny. Bylo to složité optimalizovat tak, aby si kluci dokázali odpočinout a zároveň jsme je udrželi v tempu, aby byli připraveni na ten dvojzápas," řekl Chytrý.

"Kemp jsme organizovali hlavně pro ty, kteří měli větší pauzu. Naopak kluky ze Slavie a Pavla Kadeřábka, kteří končili v samotném závěru, jsme nechali odpočívat. Dnes začínáme všichni trénovat spolu stejně," dodal.

Na sraz poprvé dorazil čerstvě dvacetiletý nováček Michal Sadílek. Talentovaný záložník ale nebyl nervózní, neboť už absolvoval přípravný kemp. "Užívám si to moc. Už na kempu jsem se seznámil s hráči a realizačním týmem, působí zatím na mě všichni velmi dobrým dojmem," uvedl Sadílek.

Reprezentanti mají první trénink odpoledne na stadionu Viktorie Žižkov. S Bulharskem se utkají v pátek na hřišti Sparty na Letné, v pondělí pak přivítají Černou Horu v Olomouci, kam se přesunou v sobotu. V úvodním duelu kvalifikace český celek prohrál v Anglii 0:5, nadcházející duely proto potřebuje zvládnout. Na šampionát postoupí první dva týmy.

"Anglii budeme považovat za hlavního favorita skupiny. Teď se utkáme doma s klíčovými soupeři o druhé místo, takže velmi důležité zápasy. Značka ideál je šest bodů, dvakrát zvítězit. Cítíme, že nastavení kluků je výborné, i přes ten termín, který není ideální a zasahuje jim do dovolených. Malé plus je, že nemusíme cestovat ven," řekl Chytrý.

"Budou to jiné zápasy než v Anglii. Předpokládáme, že to bude teď o tom, že spíš my budeme hrát s míčem. Na to se budeme připravovat. Určité věci do součinnosti do postupného útoku, do řešení ve finální fázi," dodal asistent hlavního kouče Jaroslava Šilhavého.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy