Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bojové sporty

Fotbalisté přijali pozvání od Katařanů, v Dauhá si zahrají i s Islandem

České fotbalisty čeká v listopadu cesta do Kataru, kde se střetnou s domácím celkem a Islandem. Oba duely sehrají v Dauhá, které bude dějištěm mistrovství světa 2022. S Islandem se utkají ve středu 8. listopadu, s Katarem o tři dny později.

Radost českých hráčů
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Jsme velmi rádi za možnost konfrontace se soupeři se dvěma odlišnými herními styly, což Island a domácí Katar jednoznačně splňují. Jsem rád, že máme možnost odehrát další dva kvalitní zápasy a zároveň v ideálních podmínkách bezmála týden společně pracovat na každodenní bázi," řekl reprezentační kouč Karel Jarolím.

Do Dauhá vyrazí reprezentace na pozvání katarské asociace. "Měli velký zájem o duely s tradičními evropskými soupeři. Po stránce sportovní i ekonomické se jedná o ideální variantu pro nadcházející listopadový termín a jsme velmi spokojeni, jak se celou akci v relativně krátkém čase podařilo zorganizovat," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu, který se věnoval i situaci okolo trenéra Jarolíma:

S Islandem se Češi utkali v kvalifikaci o ME 2016. V listopadu 2014 s ním doma vyhráli 2:1, o půl roku později ale na Islandu prohráli 1:2. Ostrovní celek patří mezi země s největším fotbalovým progresem za poslední roky. Nejprve poprvé postoupil na evropský šampionát a nyní si zajistil i premiérovou účast na mistrovství světa. V kvalifikační skupině za sebou nechal Chorvatsko, Turecko či Ukrajinu.

S Katarem se dosud Češi neutkali. V žebříčku FIFA figuruje na 97. místě, na MS se neprobojoval. Ovládl sice hladce první část kvalifikace před Čínou, Hongkongem, Maledivami a Bhútánem, ale v další fázi skončil v konkurenci Íránu, Korejské republiky, Sýrie, Uzbekistánu a Číny poslední daleko za postupovými příčkami.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy