Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Fotbalisté Ostravy chtějí hrát na sto procent a odvetu vyhrát

Ostrava - I přes šestigólový náskok z prvního zápasu jdou fotbalisté Ostravy do odvety 2. předkola Evropské ligy proti gruzínskému WIT Georgia s jasným záměrem vyhrát. Pokud Baník na Bazalech ve čtvrtek podle očekávání dokoná postup, v dalším kole se popasuje s vítězem dvojzápasu mezi běloruským Mogilevem a norským Stabaekem. Hlavním rozhodčím je Srb Boško Jovanetić. Utkání, které má výkop v 18:00, přímým přenosem vysílá ČT4 a web SportŽivě.cz.

Ostravští jsou po drtivém vítězství 6:0 z Tbilisi už takřka oběma nohama ve třetím předkole, ale letošní domácí premiéru by rádi okořenili další výhrou. "Dovezli jsme si komfortní náskok, který nám na 95 procent dává jistotu postupu, ale to neznamená, že bychom to doma měli vypustit," upozornil trenér Miroslav Koubek.

Kouč naopak čeká stoprocentní nasazení. "Už kvůli našim fanouškům nebo koeficientu českého fotbalu. Myslím, že i soupeř se bude chtít rehabilitovat za první utkání," dodal ostravský trenér.

Je nám líto, video expirovalo.
Ostravský Baník jde do odvety 2. předkola EL

Zemětřesení v zahajovací jedenáctce není náznakem podcenění

Situace mu přesto dává prostor ověřit si formu dalších svěřenců. Koubek na předzápasové tiskové konferenci odkryl karty a připustil, že oproti prvnímu utkání v Tbilisi udělá šest změn v základní sestavě. Vydechnou si třeba kapitán Marek, útočník Varadi nebo stoper Bolf. "Není to o tom, že bychom si vším byli jisti, ale výjimku si mohu dovolit z důvodu, že soupeř naše hráče stejně asi nezná. Nemyslím si, že by nás Gruzínci tolik studovali, aby věděli o každém všechno," řekl Koubek novinářům.

"Výsledek z Gruzie neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Prakticky z každé šance jsme v Tbilisi dali gól. Znovu čekám, že soupeř bude velice čiperný a odhodlaný, zápas nemáme rozhodně předem vyhraný," dodal Koubek.

Předpokládané sestavy:

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Neves, Šmejkal - Lukeš, Marek, Hušbauer - Pilík, Zeher, Fantiš.

WIT Georgia: Džadžamia - Čankvetadze, Lomaja, Adamadze, Bechvaja - Majsašvili, Chimakadze - Gurešidze, Lipartija, Klimiašvili - Kvaratschelja.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy