Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fotbalisté odletěli do Skotska, na Norsko zapomněli

Praha – Fotbalová reprezentace vyrazila s dvoudenním předstihem do Skotska ke klíčovému utkání kvalifikace mistrovství Evropy s optimismem a v kompletním složení. Vzpomínky na nedávný debakl v přípravě s Norskem prý hráči nechali v Praze, v Glasgowě si chtějí přiblížit baráž. Národní tým si začíná zvykat, že ke kvalifikačním duelům odlétá s předstihem, což platilo i u zápasů v Lichtenštejnsku a ve Španělsku. Tentokrát se to hodí o to víc, že může absolvovat bez velkého spěchu páteční oficiální trénink v době sobotního výkopu. Duel v Hampden Parku se bude hrát už od 16:00 SELČ.

Milan Baroš, Michal Bílek a Jan Laštůvka
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Dnes dopoledne ještě mužstvo absolvovalo společný trénink v Praze, hráči se soustředili na doladění taktických plánů a také pilování střelby. Trenér Michal Bílek má už jasno o složení sobotní sestavy, ale jedenáctku se dozvědí hráči podle všeho až v den utkání.

Srpnový tříbrankový debakl z Norska už v jejich hlavách definitivně odezněl. "Musíme na to okamžitě zapomenout, to by k ničemu nevedlo. Víme, co nás ve Skotsku čeká a jaký výsledek potřebujeme. Na to jediné teď myslíme," uvedl útočník Milan Baroš, na kterém podle všeho bude postavena česká ofenziva.

Záložník Tomáš Hübschman, jehož úkolem bude odrážet s obranou očekávaný úvodní tlak soupeře, s ním souhlasil. "Kdybychom na každou prohru dlouho vzpomínali, nic nezlepšíme. Musíme si vzít ponaučení a ve Skotsku odevzdat co nejtýmovější a nejkompaktnější výkon," řekl zkušený fotbalista, který prý zdaleka netuší, kdo se při neúčasti Jana Poláka ujme po jeho boku defenzivních úkolů ve středové řadě. "To musíte na trenéra," řekl, než zamířil za spoluhráči do leteckého speciálu.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce hráčů před odletem do Skotska

Trenéra Bílka musí těšit, že s výjimkou zraněného gólmana Petra Čecha veze do Skotska kompletní tým, nikdo z hráčů si nestěžuje na zdravotní potíže. Ani dnes ale neoznámil, který z brankářů dostane v sobotu přednost. Vybírat hodlá mezi Janem Laštůvkou a Jaroslavem Drobným.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy