Diamantová liga 2024

Fotbalisté Mexika si pohráli s Kubou a dali jí "šestku"

Chicago – Vysokým vítězstvím 6:0 nad Kubou zahájilo Zlatý pohár (fotbalový šampionát Severní a Střední Ameriky) Mexiko, hlavní favorit a rekordman turnaje. I když Mexiku chybí kvůli zranění útočník Javier Hernández, s chutí si zastřílelo proti oslabenému soupeři a suverénně po prvním kole vede skupinu C. Tři body má také Trinidad a Tobago, který zdolal Guatemalu 3:1.

Fotbalisté Mexika
zdroj: ČTK/EFE

Mexičané, šestinásobní šampioni Zlatého poháru, v poločase vedli už 4:0 a v 61. minutě Oribe Peralta završil hattrick. Jasný favorit pak měl řadu dalších šancí a Kuba mohla být ráda, že debakl nebyl ještě větší. Chybělo jí totiž sedm hráčů: šest zdržely na cestě do USA problémy s vízy a útočník Keilen Garcia utekl z týmového hotelu po příjezdu do Chicaga.