Fotbalisté Mexika deklasovali USA a vyhráli Zlatý pohár

East Rutherford (USA) - Fotbalisté Mexika vyhráli Zlatý pohár, mistrovství Střední a Severní Ameriky. V East Rutherfordu porazili domácí obhájce titulu USA vysoko 5:0 a oplatili tak soupeři porážku z finále předchozího šampionátu před dvěma lety. Mexiko tak získalo titul poosmé v historii a na trůn šampiona Střední a Severní Ameriky se vrátilo po šesti letech.

Mexičané o výhře rozhodli ve druhé půli, kdy se trefili pětkrát během 34 minut. Kanonádu odstartoval gólem z penalty v 56. minutě Torrado po faulu Američana Heapse na Giovaniho dos Santose. Druhou branku přidal o šest minut později sám v pohodě hrající Dos Santos a třetí gól vstřelil v druhé půli vystřídavší Vela a poslední dva hřebíčky přibili Castro a Franco.

Odvěcí fotbaloví rivalové se opět střetnou 12. srpna v kvalifikaci na mistrovství světa tentokráte na horké mexické půdě v Mexiko City.

USA - Mexiko 0:5 (0:0)

Branka: 56. Torrado z pen., 62. Dos Santos, 67. Vela, 79. Castro, 90.+1 Franco. ČK: 88. Heaps (USA).