BBV po 25 letech

Fotbalisté Malty ve Švédsku neodolávali tak jako v Česku

Praha - Fotbalisté Malty si kvůli nezvládnutému úvodu druhé půle odvezli ze Švédska porážku 0:4. V kvalifikačním zápase o mistrovství světa tak nenavázali na výkon z minulého týdne, kdy v přípravě po bojovném výkonu jen těsně podlehli českému národnímu týmu 0:1. Velmi důležité vítězství získali hráči Ruska, kteří přehráli 3:0 Finsko na jeho hřišti. Ve čtvrté skupině se tak dotáhli na rozdíl jediného bodu na vedoucí Německo a třetímu Finsku odskočili na rozdíl pěti bodů. Velkou zásluhu na tom má autor dvou branek Keržakov, jenž hrál za národní tým poprvé od listopadu 2007.

Švédsko během šesti minut dalo více branek než v předchozích pěti zápasech kvalifikace dohromady. Naopak svěřenci Dušana Fitzela z Malty ani v osmém zápase nedali gól a mají skóre 0:21.

Anglie kráčí suverénně za postupem

V šesté skupině vydřela Ukrajina výhru 2:1 nad Kazachstánem a drží se v boji o druhé místo umožňující start v baráži o šampionát. V čele tabulky je neohroženě Anglie, která si proti Andorře připsala již sedmou výhru ze sedmi zápasů a v čele má desetibodový náskok. K jistotě účasti na šampionátu jí tak chybí jediná výhra ze zbývajících tří zápasů.

Na výhře 6:0 nad Andorrou se dvěma góly podíleli útočníci Jermain Defoe a Wayne Rooney, který si připsal již 10. zásah z posledních sedmi reprezentačních zápasů. Navíc se osmým kvalifikačním gólem dostal do čela tabulky střelců.

Bez ztráty bodu kvalifikací prochází i Nizozemsko, které již má postup jistý. Dnes doma vyhrálo 2:0 nad Norskem a v čele tabulky má náskok již 14 bodů.

Výsledky kvalifikace na MS 2010:

Skupina 1: Švédsko - Malta 4:0 (1:0)

Branky: 22. Källström, 52. Majstorovic, 56. Ibrahimovic, 58. Berg. Rozhodčí: Murray (Skot.).

Skupina 4: Finsko - Rusko 0:3 (0:1)

Branky: 26. a 53. Keržakov, 71. Zyrjanov. Rozhodčí: Plautz (Rak.).

Skupina 6: Ukrajina - Kazachstán 2:1 (1:1)

Branky: 33. a 47. Nazarenko - 19. Nuserbajev. Rozhodčí: Paixao (Port.).

Anglie - Andorra 6:0 (3:0)

Branky: 4. a 39. Rooney, 73. a 75. Defoe, 29. Lampard, 80. Crouch. Rozhodčí: Nijhujs (Niz.).

Skupina 7: Faerské ostrovy - Srbsko 0:2 (0:1)

Branky: 44. Jovanovič, 61. Subotič. Rozhodčí: Levi (Izr.).

Skupina 9: Makedonie - Island 2:0 (1:0)

Branky: 9. Stojkov, 85. Ivanovski. Rozhodčí: Ennjimmi (Fr.).

Nizozemsko - Norsko 2:0 (1:0)

Branky: 33. Ooijer, 51. Robben. Rozhodčí: Baskakov (Rus.).