Dohráno MOL Cup

Fotbalisté Kostariky přehráli USA a vedou v zóně CONCACAF

San José - Fotbalisté Kostariky porazili ve středu v kvalifikaci o účast na mistrovství světa 3:1 Spojené státy americké a dostali se do čela tabulky zóny CONCACAF. Američané klesli po první porážce v závěrečné fázi na druhé místo, přesto mají stále dobrou šanci na postup do Jihoafrické republiky. Další kvalifikační zápasy jsou na programu o víkendu. Na šampionát v JAR postoupí ze šestičlenné tabulky nejlepší tři týmy přímo, čtvrté mužstvo se utká v play off s pátým celkem z jihoamerické zóny.

Kostariku nasměroval na umělém trávníku stadionu Saprissa za vítězstvím Alvaro Saborio, jenž se trefil už po 79 sekundách. Další gól přidali domácí ve 13. minutě a náskok pojistili třetí brankou dvacet minut před koncem. V nastavení pouze zmírnil porážku USA z penalty Landon Donovan a jako první Američan od roku 2000 dokázal vstřelit gól v Kostarice.