TCL V Repre

Fotbalisté Brna vydřeli v Rosicích pohárový postup

Brno - Fotbalisté prvoligové Zbrojovky Brno zdolali ve druhém kole Ondrášovka Cupu divizní Rosice 2:1 až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. O jejich vítězství rozhodly přesné střely hlavou Hudce a Dostálka. Ve třetím pohárovém kole se Zbrojovka Brno představí 22. září na hřišti třetiligových Ovčár.

V úvodním poločase se favorizovaná Zbrojovka trápila a celou půlhodinu nebyl na výkonech obou týmů patrný rozdíl tří soutěží. Naopak bojovně naladěné Rosice vedly od 20. minuty po Císařově gólu. Brňané sice před přestávkou přidali, Kalabiška ani Došek však své šance nevyužili.

Teprve po změně stran Zbrojovka zpřesnila kombinaci a otočila výsledek. "Trápíme se, postup jsme doslova vydřeli ve druhém poločase, kdy jsme zjednodušili hru. Nad takovým soupeřem bychom ale měli rozhodnout o výsledku už do poločasu," uvedl po utkání trenér Zbrojovky Karel Večeřa.