Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Fotbalisté Brna ve Znojmě prohráli, fanoušci řádili

Znojmo - Druholigovým fotbalistům Brna se nepovedlo jihomoravské derby ve Znojmě a po prohře 0:3 skončil na lavičce nedávného účastníka nejvyšší soutěže trenér René Wagner. Od klubového vedení měl ultimátum, že ho ve funkci zachrání jen dnešní výhra. Ostře sledovaný zápas opakovaně narušilo řádění fanoušků Brna, kteří se pokusili dostat na trávník, ničili stadion a bili se s těžkooděnci.

Utkání Znojmo - Brno
zdroj: ČT24

V 31. minutě spustil agresivní chování brněnských rowdies, kterých do Znojma dorazilo zhruba dvě stě, úvodní znojemský gól Václava Vašíčka. Chuligáni vtrhli na atletickou plochu, hřiště zaházeli dýmovnicemi, vytrhali reklamní tabule a střetli se s policejními těžkooděnci. Rozhodčí zápas přerušil a odvolal hráče do kabin.

Jak uvedl server iDnes, brněnští fanoušci na policisty házeli dělobuchy, kameny i odpadkový koš. Po zásahu policie a desetiminutové pauze duel pokračoval. Ve druhém poločase zvýšil vedení Znojma Matúš Lacko a spustil další vlnu násilí. Znovu zhruba dvacet fanoušků seběhlo v 72. minutě z ochozů, ale policisté rychle zasáhli a sektor brněnských příznivců vyklidili. V závěru ještě přidal třetí gól do sítě Zbrojovky Tomáš Okleštěk.

Brno, které na jaře spadlo z první ligy, zůstalo i po 10. kole v tabulce předposlední. Horší je jenom béčko Sparty.

Druhá fotbalová liga - 10. kolo:

Sparta B - Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Ústí nad Labem - Třinec 1:0 (0:0)

Karviná - Most 2:1 (1:1)

Opava - Sokolov 2:2 (0:1)

Vlašim - Čáslav 1:2 (0:1)

Znojmo - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Zlín - Jihlava 0:1 (0:0)

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy