Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Fotbalisté Bohemians 1905 nechtějí návrat do nejvyšší soutěže uspěchat

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 po sestupu do druhé ligy chtějí v nadcházející sezoně uspět hlavně ze sportovního hlediska a návrat do nejvyšší soutěže nehodlají uspěchat. Tým se po dvou letech vrátí ze slávistického azylu v Edenu na svůj tradiční stadion Ďolíček. Ten letos slaví osmdesát let od založení.

Současný Ďolíček
zdroj: ISIFA/LN

"Jak jsme se v minulé sezoně v první lize nechtěli za každou cenu udržet, tak teď nechceme ani za každou cenu postoupit. To nejsou naše metody, my hrajeme fair play a chceme uspět hlavně sportovně," řekl ředitel klubu Ladislav Valášek.

V kádru "Klokanů", kteří odstartují druhou ligu nedělním duelem s konkurenčními střížkovskými Bohemians Praha, během léta nastala řada změn. Devět nových hráčů přišlo a deset fotbalistů klub opustilo. Mezi největší posily patří Václav Kalina z Mladé Boleslavi nebo dvojice Ondřej Šiml, Michal Šmíd z pražské Dukly. Mužstvo se rozloučilo například se zkušenými Lukášem Hartigem, Markem Niklem či Martinem Abrahamem. Podle trenéra Jozefa Webera týmu pomohla výrazně delší letní příprava.

"Ta situace po sestupu nebyla ideální. Chtěli jsme mít prostor tým vybudovat, takže jsme začali s přípravou ve stejném termínu jako prvoligové týmy," uvedl kouč, jenž v průběhu minulé sezony u týmu nahradil Pavla Medynského.

Vršovický celek minulou neděli vyhrál Letní ligový pohár Prahy, když ve finále porazil po penaltách Spartu. Bohemians 1905 ve středu oslaví osmdesát let stadionu Ďolíček přátelským duelem s Parmou z italské Serie A. "Hlavně pro naše mladší hráče to bude zkušenost k nezaplacení. Na srovnání s týmem z první poloviny italské ligy se velmi těšíme," řekl Weber. "Vyloženě to nehrotím. Chceme být hlavně důstojným soupeřem, ale pro mě je důležitější neděle," doplnil kapitán Radek Sňozík. Šestatřicetiletý brankář věří, že se v příští sezoně střelecky prosadí ze svých oblíbených disciplín penalty nebo trestného kopu. "Jeden gól dám určitě. Ale věřím, že dopředu budeme velmi silní a moje branky nebudou potřeba. Hlavní je, abych jich co nejméně dostal," dodal Sňozík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy