Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Plavání

Fotbalisté Alanyasporu vzpomínali při zápase na Šurala, hlasatel mu připsal gól

I v Turecké lize se vzpomínalo na tragicky zesnulého Josefa Šurala. Hráči Alanyasporu si před pondělním zápasem 31. kola proti Konyasporu připomněli památku zesnulého spoluhráče. Osmadvacetiletý český reprezentant zemřel před týdnem po nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z ligového utkání.

Alanayspor vzpomíná na Šurala
zdroj: Alanyaspor autor: FCB Alanyaspor

Místo klasické minuty ticha zazněla před výkopem smuteční píseň. Následně se hráči obou týmů objali kolem ramen a vyfotili se s Šuralovým dresem s číslem 90, které Alanyaspor na jeho počest vyřadí. Hráči Konyasporu nastoupili s černými páskami. Diváci přinesli na zápas Šuralovy portréty a nápisy "Nikdy na tebe nezapomeneme".    

Nad jednou z tribun také visel velký transparent s fotografií Šurala a číslem jeho dresu s popiskem "Tohle město na tebe nikdy nezapomene".

V 29. minutě otevřel skóre jeden z účastníků nehody Papiss Demba Cissé, který se ihned rozběhl k lavičce, kde si přebral Šuralův dres, políbil ho a zvedl nad hlavu. Poté ho ukázal na kameru, přičemž si poklepal na srdce. Za autora branky označil hlasatel Šurala, když vyvolával jeho křestní jméno, zatímco diváci doplnili příjmení. Jako střelce ho uvedl i klubový Twitter.      

Ještě před koncem poločasu vyrovnal hostující Jevtovič, který se pokřižoval a zdvihl ruce směrem k nebi. O dvě minuty později se Konyaspor dostal do vedení.

Cissé krátce po přestávce znovu vyrovnal a ukázal na jeden z portrétů českého fotbalisty, které byly rozmístěny po celém stadionu a doplňovaly klubové logo. Hlasatel si s fanoušky zopakoval pokřik Šuralova jména. Ani dvě branky senegalského záložníka však Alanyasporu k bodu nestačily a s Konyasporem prohrál 2:4. 

Kromě Šurala a Cissého jeli ve voze Steven Caulker, Djalma Campos, Welinton Souza, Wanderson Baiano a Isaac Sackey, který v letech 2012 až 2016 hrál za Liberec a během působení na severu Čech se potkal i se Šuralem. Ghanský záložník utrpěl zlomeninu pravé ruky, zbylí hráči vyvázli z nehody s lehkými zraněními.    

Vyjma Cissého se v základní sestavě objevili rovněž Caulker Campos a Souza, Baiano zůstal na lavičce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy