Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Fotbalista Šimák po zimě zřejmě odejde z Mohuče

Mohuč (Německo) - Fotbalista Jan Šimák se v zimní přestávce s největší pravděpodobností rozloučí s německou Mohučí, za kterou na podzim nastoupil v bundeslize v jediném zápase. Podle agentury DPA se dvaatřicetiletý záložník chce vrátit do české ligy. "Požádal mě, aby s námi už nemusel jezdit na soustředění a mohl si hledat jiný klub," uvedl dnes trenér Thomas Tuchel. Mohuč, která v podzimní části německé ligy překvapivě obsadila druhé místo, plánuje zeštíhlení kádru o čtyři hráče a odejít má i Šimák. Někdejší velký talent působí v Mohuči necelý rok, v této sezoně však její dres oblékl jen ve dvou utkáních v srpnu.

Nejprve nastoupil v základní sestavě v prvním kole Německého poháru, v úvodním kole bundesligy proti svému předchozímu klubu VfB Stuttgartu přišel do hry až v 89. minutě. Smlouvu má v Mohuči do léta příštího roku.

Táborský rodák odehrál v nejvyšší německé soutěži za Hannover, Leverkusen a Stuttgart celkem 59 zápasů, v nichž dal osm branek. V Německu si udělal jméno v Hannoveru, kterému v roce 2002 pomohl 18 góly k postupu mezi elitu. Pak přestoupil do Leverkusenu, kde se neprosadil, a po roce se opět do Hannoveru vrátil.

Posléze kvůli psychickým problémům velký fotbal opustil. Hrát začal znovu ve Spartě, kde ho však provázely potíže se závislostí. Do Německa se vrátil v roce 2007. Svou kariéru oživil v druholigové Jeně a řekl si o další šanci v nejvyšší soutěži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy