Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Fotbalista Hubník si poranil koleno a sezona pro něj zřejmě skončila

Berlín - Fotbalový obránce Roman Hubník z Herthy Berlín si už v této sezoně nejspíše nezahraje. Český reprezentant si v sobotním utkání proti Borussii Dortmund po faulu protihráče poranil pravé koleno a podle svých slov bude minimálně tři až čtyři týdny mimo hru. Lékaři pětadvacetiletému Hubníkovi diagnostikovali natržení postranního vazu, natržení vnitřního menisku a natažení zadního zkříženého vazu. Zatím není jasné, zda bude kmenový hráč FK Moskva operován.

Do konce německé ligy schází už jen šest zápasů a zimní posila Herthy možná o klíčovou pasáž sezony přijde. Hertha je poslední v tabulce, na nesestupové pozice ztrácí šest bodů. "Je to strašná smůla. Posledních šest zápasů jsem se cítil výborně a teď přijde takové nešťastné zranění. Přitom s kolenem jsem nikdy nic neměl. Nevím, jestli si už letos nezahraju, záleží na tom, jak se to bude hojit," řekl Hubník.

Reprezentační zadák se zranil v 62. minutě bezbrankového duelu po střetu se soupeřem Jakubem Blaszczykowským a musel odstoupit. Do té doby patřil podle SID k nejlepším hráčům na hřišti. "Chtěl jsem si kolem něj míč přehodit špičkou kopačky, ale protihráč mi na to koleno spadl celým tělem. Hned mě v tom píchlo, věděl jsem, že nemůžu pokračovat," popisoval Hubník.

Sedminásobný český reprezentant je v posledním týmu tabulky německé ligy od ledna na půlročním hostování s případnou opcí. Do Herthy odešel z pražské Sparty, kam ho FK Moskva zapůjčil na začátku roku 2009.

Po svém návratu z Ruska se stal Hubník pevným článkem národního týmu. Kvůli zranění není jisté, zda ho bude moci trenér Michal Bílek využít při příští reprezentační akci, kterou bude na konci května zájezd do USA se zápasy proti Turecku a domácímu výběru.

Roman Hubník
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy