Je nám líto, video expirovalo.

Forbes: Fotbal sype nejvíc Beckhamovi

New York - David Beckham je podle magazínu Forbes stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Záložník Los Angeles si ročně přijde na 40 milionů dolarů (přes 763 milionů korun) především díky sponzorským smlouvám a reklamě. Neúčast na mistrovství světa v JAR, kde bude chybět kvůli přetržené achillovce, však může jeho příjmy z marketingu oslabit. Za Beckhamem následují nejdražší fotbalista historie Portugalec Cristiano Ronaldo s ročním příjmem 30 milionů dolarů (přes 572 milionů korun) a další hvězda Realu Madrid Brazilec Kaká (25 milionů dolarů/přes 477 milionů korun).

Pořadí Forbesu se neshoduje s finančním žebříčkem, který před měsícem zveřejnil magazín France Football. Podle jeho informací sesadil Beckhama z první pozice nejlepší hráč loňského roku Lionel Messi z Barcelony.

Argentinský reprezentant si podle renomovaného fotbalového časopisu v tomto ročníku vydělá 33 milionů eur (přes 838 milionů korun podle aktuálního kurzu). Beckhama zařadil France Football s příjmem 30,4 milionu eur (přes 772 milionů korun) na druhé místo.


V žebříčku Forbesu zaujímá Messi až šesté místo s částkou 20 milionů dolarů (381 milionů korun). "Náš seznam zahrnuje platy a prémie hráčů, příjmy od sponzorů. Byl sestaven na základě průzkumu v klubech a evidovaných reklamních smluv. Mluvili jsme také s agenty a fotbalovými experty v Evropě i USA," řekla redaktorka Forbesu Christina Settimiová.

Cristiano Ronaldo
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy