Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ŠKODA CUP - Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš

Flick skončil na lavičce Němců, posledním důvodem byl debakl s Japonskem

U fotbalistů Německa skončil den po debaklu 1:4 s Japonskem v přípravě trenér Hansi Flick. Vedení svazu o jeho odvolání informovalo na webu s tím, že nástupce bude oznámen v nejbližší době.

Hansi Flick
zdroj: Reuters autor: Lisi Niesner

Osmapadesátiletý Flick se reprezentace ujal v září 2021, kdy nahradil Joachima Löwa. Neúspěch na loňském mistrovství světa v Kataru, kde Němci skončili už ve skupině, ještě ustál, nyní byl však odvolán.

Němečtí fotbalisté totiž v roce 2023 pod vedením bývalého trenéra Bayernu Mnichov nebo Hoffenheimu vyhráli jen jediný z šesti zápasů. Poslední tři utkání prohráli se skóre 1:7. Spolu s Flickem skončili i asistenti Marcus Sorg a Danny Röhl.

"Ve vedení jsme se shodli, že národní tým po posledních neuspokojivých výsledcích potřebuje nový impulz," řekl předseda německého svazu Bernd Neuendorf. "Pro mě osobně to bylo dosud nejtěžší rozhodnutí ve funkci," dodal.

"Ale před blížícím se domácím mistrovstvím Evropy potřebujeme tým nabít optimismem a sebevědomím," připomněl Neuendorf, že Německo bude příští rok na přelomu června a července hostit evropský šampionát.

Flickova nástupce chce svaz jmenovat co nejrychleji. V přípravném utkání s úřadujícími vicemistry světa z Francie v úterý v Dortmundu povede reprezentaci trojice Rudi Völler, Hannes Wolf a Sandro Wagner.

S Bayernem Flick jako trenér získal dva tituly a v roce 2020 vyhrál Ligu mistrů. Před tím mimo jiné v letech 2006 až 2014 působil jako Löwův asistent u německé reprezentace a byl u titulu mistrů světa v roce 2014 a stříbra z Eura 2008.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články