Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Finále Poháru osvoboditelů v Madridu? River Plate hrubě nesouhlasí

Zástupci River Plate nesouhlasí s rozhodnutím jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL, která umístila odvetu finále Poháru osvoboditelů s Bocou Juniors do Madridu. Nejenže by to byla ztráta výhody domácího prostředí. Přesunutí by poznamenalo hlavně fanoušky, kteří již měli zakoupené vstupenky.

Utkání Boca Juniors - River Plate
zdroj: DPA autor: Gustavo Ortiz

"River Plate odmítá změnu dějiště zápasu. Toto rozhodnutí jde zcela proti myšlence rovnosti podmínek, neboť nám bere výhodu domácího prostředí," uvedli představitelé klubu v prohlášení. Neupřesnili nicméně, jak by reagovali, pokud bude konfederace na svém rozhodnutí trvat.

První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil na hřišti Bocy Juniors remízou 2:2. Odveta se v Buenos Aires měla hrát v sobotu 24. listopadu, ale autobus s hráči Bocy napadli cestou na stadion fanoušci River Plate. Duel byl následně přesunut na 9. prosince do Madridu.

Zástupci River Plate odmítli odpovědnost za útok na autobus, neboť se odehrál mimo jejich stadion. "Nechápeme, že nejdůležitější zápas mezi argentinskými kluby se nemůže odehrát v zemi, která hostí summit G20. Celý argentinský fotbal by tak doplatil na jednání hrstky banditů," dodali.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy